Auto Ajans

Haberler

McLaren 1.200 kişiyi çıkarıyor

McLaren 1.200 kişiyi çıkarıyor
Paylaş
Mayıs 27
14:11 2020

Koronavirüs salgının otomotiv sektöründeki etkileri iyice hissedilirken, şirketlerden işten çıkarma haberleri gelmeye devam ediyor. İngiliz süper spor otomobil üreticisi McLaren, 1.200 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Motor sporları etkinliklerinin iptal edilmesi, otomotiv satışlarının frene basması, grubun bu kararı almasına neden oldu. McLaren Yönetim Kurulu Başkanı Paul Walsh, maliyetleri düşürmek için tasarruf edeceklerini belirterek, “İş gücümüzün boyutunu azaltmaktan başka seçeneğimiz yok” dedi. McLaren’in 4 bin çalışanı bulunuyor. 1.200 kişilik istihdam, markanın toplam iş gücünün dörtte birinden fazlasını oluşturuyor. Geçtiğimiz günlerde pandemi nedeniyle Volvo Cars, 1.300 beyaz yakalı çalışan ile yolları ayıracaklarını duyururken, Nissan’ın da 20 bin kişiyi işten çıkarabileceği iddia edilmişti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!