Auto Ajans

Haberler

iV ile elektrikli devrimi

iV ile elektrikli devrimi
Paylaş
Mayıs 26
14:07 2019

Skoda, Slovakya’da Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’nın çeyrek finaliyle birlikte ilk elektrikli modellerini ve yenilenmiş Superb modelini tanıtarak elektrikli mobilite çağını başlattı. Dünya prömiyeriyle Bratislava’da sergilenen Superb iV ve Citigo iV, 124 yıllık Skoda tarihinde büyük bir dönüm noktasını işaret ediyor. Yüce Auto Skoda, yenilenen Superb’i Eylül ayının ikinci yarısından itibaren Türk kullanıcısıyla buluşturulacak. Superb iV markanın ilk şarj edilebilir hibrit modelini temsil ederken, CITIGOe iV de markanın tamamen elektrikli ilk modeli oldu.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, yeni Superb’i Eylül’de satışa sunacaklarını belirterek, “Amiral gemimiz Superb yeni yüzüyle bizi pazarda daha güçlendirecektir” diye konuştu

Gelecek vizyonumuzun aynası

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, yenilenen Suberp modelinin markanın gelecek vizyonunu gözler önüne sermesi açısından çok önemli olduğunu söyledi. Başar, “Skoda, gerek teknolojisi gerekse tasarımı ile son yıllarda marka olarak büyük bir değişim yaşadı. Superb ile başlayan bu değişim, yine Superb ile devam ediyor. Superb, markamızın amiral gemisi konumunda. Türk kullanıcıları Superb’i tasarımı ve teknolojisi ile çok sevdi. 2003 yılından bu yana Türkiye pazarında 43 bin 900 adetlik satışa ulaşarak segmentinin en çok tercih edilen modelleri arasında yer aldı. Yenilenen Superb’in Türkiye pazarındaki satış adetlerimiz ve pazar payımıza ciddi katkıda bulunacağına inanıyorum“ açıklamasında bulundu.2

2 milyar euroluk yeni marka

Çek Skoda’nın A sınıfında yer alan modeli CITIGO, markanın ilk elektrikli otomobili oldu.

Skoda’nın elektrikli modellerini temsil eden yeni iV alt markası, aynı zamanda yepyeni bir dönemin kapılarını açıyor. Skoda’nın farklı mobilite çözümleri ve elektrikli araçları Skoda iV markası çatısı altında toplanacak. Markanın 124 yıllık tarihinde yeni bir bölümün açıldığını gösteren iV modelleri ve mobilite çözümleri için Skoda gelecek beş yılda 2 milyar euroluk yatırım gerçekleştirecek. Bu da Skoda markanın şimdiye kadar ki en büyük yatırım programı olarak dikkat çekiyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!