Auto Ajans

Haberler

iX’in en güçlüsü geliyor

iX’in en güçlüsü geliyor
Paylaş
Ocak 06
09:55 2022

BMW’nin M performans departmanı, Tüketici Elektroniği Fuarı-CES 2022 kapsamında elektrikli iX’in performans versiyonunun müjdesini verdi. BMW iX M60 modeli 619 beygir gücü ve 1100 Nm torkuyla iX ürün gamının zirvesinde yer alacak. M departmanı tarafından yapılan daha sportif güncellemelere sahip araç, Haziran’da satışa sunulacak. BMW iX M 0’dan 100 km/s hıza 3.8 saniyede ulaşıyor. Elektronik olarak 250 km/s maksimum hız ile sınırlandırılan araç tek şarjla 566 km yol katedebiliyor.

Aracın üzerinde özel detaylar olarak 22 inç jantlar, ön panjurdaki bronz renkler ve M logolarına sahip mavi renkleri kaliperler öne çıkıyor. iX M60’da yer alan havalı süspansiyon, her hızda aracın ideal sürüş yükseklikte yol almasını sağlarken, daha iyi bir yol tutuş elde edilmesine katkı sağlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!