Auto Ajans

Haberler

iX’in en güçlüsü geliyor

iX’in en güçlüsü geliyor
Paylaş
Ocak 06
09:55 2022

BMW’nin M performans departmanı, Tüketici Elektroniği Fuarı-CES 2022 kapsamında elektrikli iX’in performans versiyonunun müjdesini verdi. BMW iX M60 modeli 619 beygir gücü ve 1100 Nm torkuyla iX ürün gamının zirvesinde yer alacak. M departmanı tarafından yapılan daha sportif güncellemelere sahip araç, Haziran’da satışa sunulacak. BMW iX M 0’dan 100 km/s hıza 3.8 saniyede ulaşıyor. Elektronik olarak 250 km/s maksimum hız ile sınırlandırılan araç tek şarjla 566 km yol katedebiliyor.

Aracın üzerinde özel detaylar olarak 22 inç jantlar, ön panjurdaki bronz renkler ve M logolarına sahip mavi renkleri kaliperler öne çıkıyor. iX M60’da yer alan havalı süspansiyon, her hızda aracın ideal sürüş yükseklikte yol almasını sağlarken, daha iyi bir yol tutuş elde edilmesine katkı sağlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!