Auto Ajans

Haberler

iX’in ön satışına başlandı

iX’in ön satışına başlandı
Paylaş
Ekim 13
13:39 2021

Borusan Otomotiv, BMW’nin yeni elektrikli SUV modeli iX’in ön satışına başladı. Kasım ayından itibaren yollara çıkacak iX xDrive40 için ön sipariş süreci bmw.com.tr’deki konfigüratör üzerinden yapılabilecek. iX, 1 milyon 632 TL’den başlayan liste fiyatıyla online olarak rezerve edilebiliyor. eDrive teknolojisine sahip aracın ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üretiyor. iX, 0’dan 100 km/s hıza 6.1 saniyede ulaşıyor. iX xDrive40, WLTP normlarına göre tam şarj ile yaklaşık 425 km menzile sahip. Batarya hızlı şarj istasyonlarında 10 dakikada 100 km’lik enerjiye ulaşırken, 40 dakikada maksimum pil doluluğuna erişiliyor. Araç, BMW Wallbox kullanılarak tam doluluğa 8 saatten kısa sürede ulaşıyor.

Yeni BMW iX’e ilk bakışta kaslı gövdesi, geniş böbreklerin sembolize ettiği yeni BMW tasarımı öne çıkıyor. Yeni BMW iX’in kabin tasarımı ise sadece kullanıldığı zaman işlevlerini ortaya çıkaran “Shy Tech” teknolojik yaklaşımını yansıtıyor. Kabin içinde BMW’nin ilk defa kullandığı, koltuk yapısına entegre edilen hoparlör seçeneği kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca BMW’nin “RE:THINK, RE:DUCE, RE:USE, RE:CYCLE” (Yeniden Düşün, Azalt, Yeniden Kullan ve Geri Dönüştür)” yaklaşımına bir örnek olarak doğal ve geri dönüştürülmüş malzemelerin yaygın olarak kullanılıyor.  

Kavisli ekran ilk kez kullanıldı

iX’te BMW Live Cockpit Professional, akıllı telefon arayüzü, Sky Lounge panorama cam tavan, BMW Laserlight, kablosuz şarj, konfor erişim sistemi, dört bölgeli otomatik klima, Sürüş Asistanı Professional ve park asistanı plus gibi donanımlar standart olarak yer alıyor. Yeni nesil BMW işletim sisteminin bir parçasını oluşturan ve seri üretim araçlarda ilk kez sunulan 12.3 ile 14.9 inçlik kombine kavisli ekran da dikkati çekiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!