Auto Ajans

Haberler

İzmir’deki eski Opel tesisi üs oluyor

İzmir’deki eski Opel tesisi üs oluyor
Paylaş
Mayıs 13
15:27 2020

Türkiye, PSA Grubu’nun yedek parça üssü depolama merkezi olacak. Opel’in Torbalı’daki eski fabrika arazisini yatırımla Peugeot, Citroen, DS ve Opel için yedek parça deposu haline getiren şirket, burayı global üs yapacak. Online basın toplantısında konuşan Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, Mart ayının son haftasında tüm yedek parça depolarını birleştirdiklerini ve operasyonları Torbalı’daki depodan yönettiklerini söyledi. Cornuaille, yeni yatırımların yapılacağının altını çizerek, “Bir sonraki adıma geçip Torbalı depomuzu tüm dünyaya hizmet verecek şekilde bir hub, bir PSA grup merkezi haline getireceğiz. İlk adımı attık. Bir sonraki adım için karar da verdik. Yatırım onaylandı, Nisan ayı içinde onay da verdik. Bu konuda birkaç ay içerisinde tekrar açıklama yapacağız” değerlendirmesini yaptı.

Depoda 45 bin referans parça var

Cornuaille, PSA Grubu’nun sadece araç satan bir şirket olmadığına dikkat çekerek şöyle devam etti: “Dağıtım sistemi Districo ile yeder parça da satıyoruz ve bu konuda iddialıyız. Districo yedek parça dağıtım sistemini daha dijital bir sürece geçirdik. Districo’nun hedefi, ülkelere otomotiv hizmetini her marka için sunabilmek, Türkiye’nin her yerinde bunu yapabilmek. 700 bin kadar referans parça bizim sürecimizde sipariş edilebiliyor. Bunları 45 bini depolarımızda mevcut neredeyse 12 saat içerisinde teslimatı yapılabiliyor.”

Geçen yılın Haziran ayında sahibi olduğu Opel markasının Torbalı ilçesinde yer alan arazisine yatırım yapaan Groupe PSA Türkiye, geçtiğimiz günlerde yedek parça deposunu faaliyete açtı. Toplam 18 bin metrekarelik kapalı alana ve 45 bin referansı stoklayabilme kapasitesine sahip bu lojistik merkez, Türkiye geneline yayılmış sekiz Distrigo platformuna günlük sevkiyat yapan yeni bir yapıya dönüştürüldü. Tesiste, markalara ait ithal parçaların yanı sıra, yurt içinden tedarik edilen yedek parça, aksesuar ile sarf malzemeleri de stoklanıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!