Auto Ajans

Haberler

İzmitli Bayon’a gelmeden talep yağdı

İzmitli Bayon’a gelmeden talep yağdı
Paylaş
Mart 09
15:39 2021

Hyundai’nin merakla beklenen İzmitli Bayon modeli henüz showroom’lara gelmeden tüketicilerden ciddi talep aldı. Bayon 50 milyon euronun üzerindeki yatırımla Hyundai Assan’ın İzmit fabrikasında bu ay bantlardan inmeye başlayacak. İlk etapta Avrupa pazarlarında Nisan’dan itibaren satışa sunulacak olan aracın Mayıs’ta da Türkiye yollarına çıkması planlanıyor. Hyundai’nin yeni B-SUV modeli Bayon, fabrikanın ürettiği üçüncü model olacak. Bayon’un tüm dünya için sadece Türkiye’de üretilecek olmasından büyük heyecan duyduğunu belirten Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Bayon, bizim için yepyeni bir dönemin başlangıcını temsil ediyor. İzmit fabrikamızda geçen yıl baştan aşağı yenilenen i10 ve i20 modellerimizin üretimini sürdürüyoruz. Bayon üçüncü modelimiz olarak bu ay içinde bantlardan inmeye başlayacak. Yepyeni bir aracın daha Türkiye’de üretilecek olmasından büyük gurur duyuyoruz. İzmit fabrikamızda Bayon’dan bu yıl tüm dünya için 30 bin adetten fazla üretime almayı planlıyoruz” dedi.

Bayon’un tüm özellikleriyle hem Avrupa hem Türk tüketicisine hitap eden bir model olduğunu kaydeden Berkel, şimdiden büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Murat Berkel, “Aracımız tanıtıldıktan hemen sonra Avrupa’da ön sipariş almaya başlandı. Türkiye’de de çağrı merkezimizi ve yetkili satıcılarımızı 1.000’den fazla kişi aradı, talepleri toplamaya başladık. Biz de üretim planlamalarımızı talebe göre adapte edebilmek için çalışmalarımızı hızlandırdık” dedi.

Yeniliklerle SUV’da büyüyecek

SUV ailesinin daha da genişleyeceğini söyleyen Berkel, şöyle devam etti: “Bayon bizim SUV ailemizdeki başlangıç seviyesi modelimiz olacak. Yine B-SUV segmentindeki KONA modelimizi yenilenen yüzü ve özellikleriyle Aralık ayında satışa sunduk. Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV modellerinden biri olan Tucson da yeni yüzüyle yakın zamanda geliyor. D segmenti SUV’deki güçlü bir geçmişe sahip olan Santa Fe modelimiz de yenilenen özellikleri ve 1.6 litre hibrit motoruyla kısa süre içinde Türkiye yollarına çıkacak. Ayrıca KONA’nın uzun zamandır beklenen yüzde 100 elektrikli versiyonunu da yılın ikinci yarısında satışa sunacağız. Böylece tamamen yenilenen ve daha da güçlü hale gelen SUV ailemizle Türkiye’nin en çok arzu edilen markası olmayı hedefliyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Küresel otomotiv pazarı Mart'ta % 52.7 büyüdü.

📌Salgını unutan Çin ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin etkisiyle ABD'deki satışlar dikkati çekti.

http://www.autoajans.com/dunya-toparlaniyor-mu

🚘Skoda'nın D SUV modeli Kodiaq makyaj geçirdi.

🚘Daha kaslı ve sert bir görünüme kavuşan Kodiaq'te benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacak.

🚘Yeni Kodiaq, yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/yeni-kodiaq-daha-kasli-oldu

🚘Opel'in C segmentindeki önemli temsilcisi Astra 2022'de yenileniyor.

🚘Yeni Astra'da plug-in hibrit motor seçeneği yer alacak.

http://www.autoajans.com/yeni-opel-astra-da-hibrit-olacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!