Auto Ajans

Haberler

İzmitli i20’ye ‘akıllı’ makyaj

İzmitli i20’ye ‘akıllı’ makyaj
Paylaş
Haziran 22
15:04 2023

Hyundai Assan, A segmentinde yeri alan i10 modelinin makyajlı versiyonunu Türkiye’de satışa sundu. Sportif tasarımıyla dikkat çeken i10, gelişmiş bağlantı özellikleri, konfor unsurları ve yeni teknolojiler sunuyor. Yeni i10, makyaj operasyonundan sonra hem kabinde hem de dışarıda bir dizi tasarım güncellemesine tabi tutulmuş. Hyundai i10, alçak tavanı ve uzun dingil mesafesi sayesinde daha dinamik bir izlenim uyandırıyor. İkisi yeni toplam yedi gövde rengiyle satışa sunulan i10, inci kaplamalı parlak ve açık gri “Bulut Gri Sedefli” ve mavi-mor karışımı “Meta Mavi Sedefli” gibi özel renklerle öne çıkacak. Otomobilin ön kısmındaki farlar ve gündüz sürüş lambaları yenilendi. Ayrıca, daha farklı bir ızgaraya kavuşan i10, arkada da yeni bir logoyla geliyor. Makyajlanan model yeni tasarlanmış 15 inç alaşım jantlara sahip. Aracın 2D logoları da mat gri olarak hazırlanmış. 

i10, standart 4,2 inç LCD gösterge, dijital klima, akıllı anahtar, önde ve arkada USB tip-C bağlantılarıyla dikkat çekiyor. Hyundai i10, 8 inç multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto ile üst segment otomobilleri aratmıyor. Daha fazla güvenlik için Hyundai Smart Sense donanımlarını standart olarak sunuyor. Önden Çarpışma Önleme Asistanı (FCA) bisikletçileri içerecek şekilde genişletilmiş.

2 farklı motor seçeneği

Yeni i10, Türkiye’de Jump, Style ve Elite olmak üzere 3 farklı donanım seçeneğiyle satılıyor. 5 ileri manuel şanzıman sadece 1.0 litrelik motorda sunuluyor. 5 ileri AMT otomatik şanzıman hem 1.0 lt hem de 1.2 lt’lik motorlarla kombine ediliyor. Hyundai i10, 1.0 lt MPI Jump manuel seçenek 615 bin TL, en dolu seçenek olan Elite 1.2 AMT 720 bin TL’lik satış etiketine sahip.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!