Auto Ajans

Haberler

İzmitli yeni i20 için geri sayım

İzmitli yeni i20 için geri sayım
Paylaş
Mayıs 11
00:00 2023

Hyundai, İzmit fabrikasında üretilen i20’nin makyajlı versiyonunu gösterdi. Yeni i20, yenilenen ön ve arka görüntüsüyle B segmentine yeni bir heyecan katmayı hedefliyor. Yeni i20’nin üretimine 2023’ün üçüncü çeyreğinde başlanacak. Ardından Avrupa ve Türkiye’de eş zamanlı olarak satışa sunulacak. Daha şık bir tasarıma sahip olan yeni i20, sportif unsurlarıyla öne çıkıyor. Yeni ön-arka tampon, sportif ön panjur, Z şekilli stop grubu gibi detaylar, 16 ve 17 inç yeni jant seçenekleriyle tamamlanıyor.

Kabinde ise yeni araç içi teknolojiler yer alacak. Makyajlı model, isteğe bağlı olarak 10,25 inç gösterge, 10,25 inç multimedya ekranı, Apple CarPlay, Android Auto, kablosuz şarj cihazı ve en gelişmiş Bluelink telematik güncellemesiyle gelecek. Yeni araçta mevcut renklere eklenen yeni Metalik Sarı, Gri ve Meta Mavi, yenilikler arasında yer alıyor. Aynı zamanda sürücünün ve yolcuların ruh halini yeniden canlandırması için de kokpitin bazı bölümlerinde sarı renge yer verilmiş.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!