Auto Ajans

Haberler

Jeep voltajı yükseltiyor

Jeep voltajı yükseltiyor
Paylaş
Eylül 09
09:40 2022

Jeep, 2030’da yüzde 100 elektrikli marka olmak adına Avrupa’da sıfır emisyonlu satışlarını hızlandıracak. Hedefe ulaşmak için 2025’e kadar dört elektrikli SUV tanıtımı gerçekleştirecek. Böylece kademeli olarak içten yanmalı motorlu araçları ürün gamından çıkaracak. SUV elektrifikasyonunda dünya lideri olmayı hedeflediğini açıklayan Jeep, ilk olarak sıfır emisyonlu küçük SUV Avenger’ı tanıtacak. Bu araç 17 Ekim’de Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilecek. Avenger’ın Avrupa satışları gelecek yıl başlayacak. Avenger, yaklaşık 400 km menzil sunacak. Avenger modeli Polonya’da üretilecek. Avrupa dışında Japonya ile Güney Kore gibi ülkelere gönderilecek. Ancak bu aracın ABD ve Çin pazarına girmeyeceği açıklandı.

Anavatanı ABD planları farklı

Jeep’in elektrifikasyon planı Amerika’da daha farklı ve 2030’a kadar sıfır emisyonlu satışlarının yüzde 50 olması hedefleniyor. Bu kapsamda Kuzey Amerika’da ilk tam elektrikli Jeep, Recon ismini alacak ve 2024’te ABD’de üretimi başlayacak. 2024 sonunda Recon’un Avrupa’ya girmesi planlanıyor. Avenger ve Recon’un yanına gelecek üçüncü sıfır emisyonlu Jeep, Wagoneer’in büyük versiyonu Wagoneer S olacak. Dördüncü elektrikli için henüz detay verilmedi ama 2025’te örtüsü kaldırılacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Hidrojenli araç teknolojisi henüz pahalı olsa da yeni modeller geliyor.

🚘BMW, iX5 Hydrogen'in üretimine başladı. 500 km menzile sahip araç 2023'te satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/bmw-hidrojenli-ix5-uretecek

🚘VW Grubu, Tesla ve BMW gibi Çin'de elektrikli araç üretip Avrupa'da satacak.

🚘Anhui tesisinde ilk olarak Cupra Tavascan üretilecek. Tavascan'ı farklı modeller izleyecek.
http://www.autoajans.com/cinde-uretip-avrupada-satacak

⚡️Sıfır emisyonlu filo kurmayı hedefleyen DHL, Ford'a 2 bin adet Gölcüklü E-Transit siparişi verdi.

⚡️DHL, önümüzdeki dönemde daha fazla E-Transit'i araç parkına katacak.

http://www.autoajans.com/golcuklu-e-transite-dev-siparis

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!