Auto Ajans

Haberler

Kaç deneyim merkezi ve servis olacak?

Kaç deneyim merkezi ve servis olacak?
Paylaş
Kasım 25
08:03 2022

Togg’un satış ve pazarlama stratejisi geleneksel otomotiv üreticilerden farklı olacak. Şirket yetkili satıcı yerine online satış gerçekleştirecek. Tüketiciler deneyim merkezlerini ziyaret ederek, Togg’u yakından inceleme fırsatı bulabilecek. 2023’te 12, 2025’e kadar 35’ten fazla deneyim merkezi hizmete girecek. Elektrikli araçların servis ihtiyacı içten yanmalılara göre çok daha az. 2 yılda bir servisine gitmesi yeterli olacak. Togg bunun için 2023’te 25 sabit, 8 mobil servis hizmete açacak. 2025’te 30’dan fazla sabit ve 40’tan fazla mobil servis devreye girecek. Online sipariş verecek olan tüketiciler araçlarını istedikleri yerden teslim alabilecek. Karakaş’ın verdiği örnekle ister evinden, ister yazlığından. Yapay zekalı dijital destek 7/24 müşterilere sunulacak. Gürcan Karakaş, yaptıkları araştırmaya göre tüketicilerin online satışa hazır olduğunun ortaya çıktığını belirterek, “İstanbul ile Erzurum arasında e-ticarette fark yok. Teknoloji her bölgede yaygın” sözleriyle özetliyor.

Öncelik bireysel müşteride olacak

Mart 2023’te satışa çıkacak olan Togg’a tüketiciler Şubat’tan itibaren sipariş verebilecek. Ön sipariş de online platform üzerinde yapılacak. Fiyat da Şubat’ta belli olacak. Üretim ilk yıl 20 bin adet olarak planlandı. Siparişler bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere alınacak ve 2023 yılı boyunca teslim edilecek. Togg’un önceliği bireysel kullanıcılar olacak. 27 Aralık 2019’da Resmi Gazete’de yayınlanan Teşvik Belgesi’ne göre kamunun Togg’dan satın alacağı toplam araç sayısı 2035 yılına kadar yıllara dağılmış olarak toplam 30 bin adettir. DMO yılda 2 bin adetten fazla araç alamayacak. CEO Karakaş, 20 binden çok fazla talep beklediklerine dikkat çekti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!