Auto Ajans

Haberler

Kadınlar daha fazla ‘elektrik’ aldı

Kadınlar daha fazla ‘elektrik’ aldı
Paylaş
Eylül 15
17:00 2020

Salgın döneminde tüketicilerin elektrikli otomobile olan ilgisi büyüyor. İngiltere’de 18 bin sürücü ile yapılan kapsamlı araştırma, bu trendi çarpıcı şekilde ortaya koydu. AA ve IRV tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 47’si, bir sonraki araçlarında elektrikliyi tercih edeceğini söyledi. Elektrikli otomobile kadınların erkeklere göre daha hevesli olduğu da ortaya çıktı.

Üst-orta ve orta sınıf olarak gösterilen sosyal gruplar yüzde 54 oranla elektrikliyi tercih ederken, 18-24 yaş arası kullanıcıların elektrikli araca geçme oranı yüzde 60 olarak öne çıktı. Anketin bu şekilde sonuçlanmasında, İngiltere Hükümeti’nin içten yanmalı motor yasağını 2040 yılından 2035’e çekmesi etkili oldu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!