Auto Ajans

Haberler

Kamu bankaları kampanyayı 3 ay uzattı

Kamu bankaları kampanyayı 3 ay uzattı
Paylaş
Nisan 24
14:50 2020

Kamu bankaları koronavirüs döneminde düşük faizli kredi kampanyasını uzattı. Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, Haziran ayı sonuna kadar yerli araçlarda kampanyasına devam edecek. Kamyayaya elinde stoku bulunan markalar katılıyor. Kampanyaya şimdilik Pazartesi günü yeniden üretime geçen Honda Türkiye, Hyundai Assan, Mercedes-Benz Türk ve Ford Otosan katılıyor. Mercedes-Benz Türk’ün düşük faizli kredi kampanyasını Nisan sonuna kadar sürdürecek. Fabrikaların yeniden üretime geçmesiyle diğer şirketlerin de kampanyaya katılması bekleniyor.

Kamu bankaları pazarı canlandırmak için geçen yıl Ekim ayında Türkiye’de üretilen araçlar için düzenlediği düşük faizli kredi kampanyasına 31 Mart’a kadar devam etme kararı almıştı. Buna göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için kredi faizini aylık yüzde 0.49-0.69 aralığında uygulamayı sürdürecek. Binek otomobilde 50 bin-120 bin TL kredide 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0.49-0.69 bandında uygulanacak. Ticari araçta 72 bin-500 bin TL kredide 36-60 ay vadeli kredi için aylık yüzde 0.49-0.69 faiz oranı geçerli olacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!