Auto Ajans

Haberler

Kapanma Haziran’da telafi edilir

Kapanma Haziran’da telafi edilir
Paylaş
Mayıs 14
07:02 2021

Citroen Türkiye’nin pazar tahmini Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) beklentilerinden yüksek çıktı. Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, ilk 4 ayda satışların yüzde 72 arttığını belirterek, “Aslında Mart’ın sonuna baktığımızda pazar ritmi neredeyse yıllık otomotiv pazarını 1 milyon adede koşturabilen bir ritme sahipti. Nisan’da bir daralma oldu ama biz hâlâ 2021 senesindeki toplam pazar adedini 800 bin- 850 bin bandında görüyoruz” diye konuştu. Yaşanan tam kapanmaya da değinen Alkım, ilk defa deneyimleyecekleri bir süreç olduğuna işaret etti.

Showroomlar online’e dönüştü

Selen Alkım, şöyle devam etti: “Geçen sene Covid-19 sürecinde hafta sonları sokağa çıkma yasakları vardı, vesaire ama şimdi ilk defa tam bir kapanmadan bahsediyoruz. Ama  bayilerimizin gerçekten çok profesyonelce bu süreci yönetiyor. Zaten geçen seneki Cumartesi-Pazar kapanmalarından dolayı bir deneyim kazanmışlardı. Yetkili satıcılarımız sanki showroomlarında çalışıyormuş gibi evlerinden görüntülü görüşmeler yaparak, dış talepleri daha verimli bir şekilde yöneterek, daha fazla telefon araması yaparak, bu süreci çok güzel bir şekilde yönetiyorlar. Ve Mayıs ayına ilişkin bizim öngörümüz; 40-45 bin bandında gerçekleşmesi. Ancak buradaki kaybın Haziran ayında telafi edileceğini düşünüyoruz. Citroën olarak Mayıs’taki toplam satış adedimiz ise Nisan’a paralel olarak gerçekleşecektir. Pandemi olmasaydı, bu kapanma süresi bu kadar sert bir şekilde uygulanmak zorunda olmasaydı, biz Nisan ayı pazarını 70 bin bandında görüyorduk.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!