Auto Ajans

Haberler

Karsan’a Megane dopingi

Karsan’a Megane dopingi
Paylaş
Nisan 17
08:00 2023

Oyak Renault’nun Bursa fabrikasından transfer olan Megane üretimi Karsan’a doping olacak. Karsan, Renault Megane sayesinde hem istihdamını hem üretim adetlerini artıracak. Karsan CEO’su Okan Baş, Renault markası için Megane Sedan’ın üretimine 2022 yılının son çeyreğinde başladıklarını belirterek, “Bu bizim için ne demek? İstihdamımızı fazladan 1.000 kişi artırmak demekti. Sadece Karsan için olan istihdam. 2023’ün üretim planı, 35 bin adetti. Şu anda talepler 48 bin adet. En kısa sürede üçüncü vardiyaya geçeceğiz, bunun hazırlığı içerisindeyiz. Megane Sedan üretimini hızlı bir şekilde adetleri artırma ihtiyacımız var. Bir an önce bu talepleri karşılayabilelim” açıklamasını yaptı.

Renault ile Megane Sedan için 55 bin adetlik kapasite üzerinden kontrat yaptıklarını hatırlatan Baş, şu bilgileri verdi: “Tabii bu anlaşmanın içinde yıllık planlamalarla gidiyor. Yıllık planlama 35 bin adetti yılın başında. Şimdi onu revize ederek 48 bin adet istiyorlar. Geçen sene 5 bin 312 adet ürettik. Şu an 48 bin adede yönelik planlama yapıyoruz. Bu, bizim üçüncü bir takımı da kuracağımız anlamına geliyor. 3’üncü vardiyaya geçince, dışarıdan yeni insanlar işe alınacak, onları eğiteceğiz, toparlayacağız. Renault Megane Sedan üretimi bizde şu an talepler doğrultusunda daha da hızlı gitmesi yönünde devam ediyor.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!