Auto Ajans

Haberler

Katar’da Cenevre Fuarı düzenlenecek

Katar’da Cenevre Fuarı düzenlenecek
Paylaş
Ağustos 26
10:48 2021

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nı düzenleyen organizasyon ile Katar Turizm, sürpriz bir işbirliğine gitti. Katar Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nın planlanması ve 2023 yılında Doha’da düzenlenmesi amacıyla bir ortaklık kurdular. Ortaklar, platformun Orta Doğu Otomobil Fuarı olarak konumlandırıldığına işaret etti. 2023 Katar Cenevre Otomobil Fuarı’nın ilkinin sonbaharda düzenlenmesi planlanıyor. Fuar organizatörleri bu etkinliğin iki yılda bir düzenlenmesini amaçlıyor. Etkinliğin teması ve detayları 2 yıl aradan sonra 19-27 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Cenevre Fuarı’nda açıklanacak.

Katar Havayolları Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Katar Turizm Başkanı Akbar Al Baker, yeni ortaklıkla ilgili olarak, “Yeni ulusal stratejimiz 2030 Katar Ulusal Vizyonu’na uygun olarak, turizm savımızın kapsamını Katar’ı dünyanın önde gelen destinasyonu olarak konumlandırmak için çalışıyoruz. Cenevre Uluslararası Motor Show ile ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyor ve bu seçkin etkinliğin ülkemize getirilmesini sağlayacak katılımcı bir iş birliğinin hayata geçirilmesini heyecanla bekliyoruz” dedi. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı Daimî Komitesi Başkanı Maurice Turrettini de “Katar Turizm’in Doha’da yeni bir otomobil fuarı tasarlanması konusunda bize gösterdiği güvenden dolayı büyük onur duyuyoruz. Katar Turizm’le oluşturulan güç birliği, Doha’da düzenlenecek yeni otomobil fuarına ilişkin fikirler ve bilgileri de derleyeceğimiz, Şubat 2022’de düzenlenecek 91’inci Cenevre Fuarı’na odaklanma konusunda bize güç veriyor” değerlendirmesini yaptı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Almanya'da plug-in hibrit araçların teşvik alabilmesi için elektrikli menzillerinin % 50 artırılması isteniyor.

📌Yeni düzenlemeye tepki gösteren sektör, teşvik olmadan fosil yakıtlı araçların daha cazip geleceğini savunuyor.

http://www.autoajans.com/plug-in-hibrit-otoda-tesvik-krizi

🚘Volkswagen’in en başarılı modellerinden biri olan Polo imaj tazeledi.

🚘Yeni dijital ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken yeni Polo, Cuma günü satışa çıkıyor.

🚘Yeni Polo'nun başlangıç fiyatı % 50'lik ÖTV dilimini yakaladı.
http://www.autoajans.com/yeni-polonun-fiyati-belli-oldu

📌Lucid, Air Dream Range ile 840 km menzile ulaştı.

📌Otomobil, verimlilikte Tesla Model S ile Porsche Taycan'ı geride bıraktı.

http://www.autoajans.com/lucid-sedanla-840-km-menzili-yakaladi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!