Auto Ajans

Haberler

Kia’nın 7 kişilik elektrikli SUV’u

Kia’nın 7 kişilik elektrikli SUV’u
Paylaş
Kasım 18
13:55 2021

Kia, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yeni platformu üzerin inşa edilecek yeni elektrikli aracını tanıttı. Yedi kişilik EV9 konsepti, tasarımı ve teknolojiyle öne çıkıyor. EV9’da, EV6’dan farklı olarak elektrikli Soul’den daha fazla iz taşıyor. 800 volt mimarisini kullanarak hızlı şarj özellikleri sunacak EV9’un tek dolumla 480 km’nin üzerinde yol alınması hedefleniyor. 4.930 mm uzunluğa, 2.055 mm genişliğe ve 1.790 mm yüksekliğe sahip EV9, BMW iX ile benzer ölçülere sahip.

Bununla birlikte uzun aks aralığı sayesinde yolculara daha rahat konfor alanı sunuluyor. Konsept rahatlığı ve teknolojiyi de bir araya getiriyor. Dinlenme modu açıldığında orta sıra koltuklar bir masaya dönüyor. Böylece ön ile üçüncü sıra koltukların birbirine bakmasıyla özel bir lounge alanı oluşturuluyor. Keyif modunda en arka koltuklar bagaj kapağı yönüne dönerek yolcuların uzanabilmesine imkan tanınıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!