Auto Ajans

Haberler

Kırmızı halıda boy gösterecek

Kırmızı halıda boy gösterecek
Paylaş
Temmuz 30
11:06 2023

Premium otomobil markası Lexus, 80. Venedik Film Festivali’nin resmi aracı olarak sinema dünyasındaki güçlü bağlarını ortaya koymaya devam ediyor. 30 Ağustos’ta başlayacak olan film festivalinde, markanın yeni B SUV modeli LBX, kırmızı halıda boy göstererek başrolde yer alacak. Yedinci kez üst üste Venedik Film Festivali’nin resmi araç markası olan Lexus, dünyanın en köklü sinema festivallerinden biriyle birlikte iş birliğini devam ettiriyor. Lexus, bu özel festivalde film yapımcılarının, aktörlerin, aktrislerin ve ünlü isimlerin ulaşımını gerçekleştirecek. Film festivalinde ünlü oyunculardan Zendaya (Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok), Mike Faist (Batı Yakası’nın Hikayesi), Josh O’Connor (The Crown) ve Caroline Murino (Casino Royale) gibi isimler kırmızı halıda yürüyecek.

Tamamen yeni modeli LBX, markanın yenilikçi ruhunu ortaya koyarak Venedik’te ünlüler kadar dikkat çekecek. LBX, 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak. LBX, yeni nesil kendi kendini şarj eden 1.5 litrelik üç silindirli motoru içeren hibrit sistemiyle donatıldı. Yüksek verimlilik sunan tam hibrit sistem, 136 beygir maksimum güç ve 185 Nm maksimum tork üretiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!