Auto Ajans

Haberler

Krizden çıkış formülü elektrikli mi?

Krizden çıkış formülü elektrikli mi?
Paylaş
Ekim 08
09:15 2022

Rusya-Ukrayna savaşının ne zaman biteceği tartışılırken, Vladimir Putin’in seferberlik ve nükleer tehdidi barış umutlarını ortadan kaldırdı. En azından savaşın bitmesi kısa vadede beklenmiyor. Dünya diken üzerinde… Kışın zorlu geçeceğini biliyorduk ama Putin’in restinden sonra çok sert olacağı anlaşılıyor. Peki enerji krizinin gölgesinde fosil yakıta bağımlılığı azaltmak adına elektrikli araçlar kurtuluş formülü olabilir mi? Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, bu konuyla ilgili iddialı bir tez ortaya koyuyor. Birol, elektriklilerin enerji krizine karşı bir kontratak olacağını savunuyor.

Auto Ajans, Ekim ayı raporunda elektrikli araçların enerji problemine çare olup olamayacağını araştırdı. Enerji krizinde son gelinen noktayı, ülkelerin ve şirketlerin önlemlerini, hangi sektörde sıkıntıların olduğunu masaya yatırdı. İsabetli tahminleri ve teknik analizleriyle tanınan ekonomist Ali Ağaoğlu, enerji sıkıntısının ekonomiye etkilerini, Türkiye’ye yansımalarını sizler için değerlendirdi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!