Auto Ajans

Haberler

Lamborghini araziye çıkıyor

Lamborghini araziye çıkıyor
Paylaş
Ağustos 08
15:00 2022

Lamborghini’nin 2019’da gösterdiği Sterrato konsepti gerçek oluyor. İtalyan spor otomobil üreticisi, Huracan üzerine tasarlanan Huracan Sterrato’nun ilk kez resmi görsellerini paylaştı. Yerden yüksekliği ve tavan raylarıyla dikkati çeken Huracan Sterrato’nun gövdesindeki plastik koruyucular da onun karakterini ortaya koyuyor. 640 beygir güç üreten atmosferik V10 motorlu araçta, önde daha fazla ışıklandırmaya yer verildi ve aynı zamanda ekstra havalandırmalar düşünüldü.

Huracan Sterrato gövde altı korumasıyla birlikte pistte veya pürüzsüz asfaltta görmeye alıştığımız süper spor aracın yol dışına çıkabilmesine imkan tanıyor. Yeniden tasarlanan yan hava girişleri ve tamponlar farklı arazi şartlarıyla başa çıkabilmesini sağlıyor. Ayrıca güçlenen süspansiyon ve yeniden ayarlanan dört çeker sistem, arazi aracı Lamborghini’nin yeteneklerini artırıyor. Önde ve arkada standart Huracan’a göre daha geniş iz açıklığına sahip Huracan Sterrato, 20 inç jantlarla birlikte 47 mm daha yüksek. Tork vektörü ve dört tekerlekten yönlendirmeyle tamamlanan otomobilden kaç adet üretileceği açıklanmadı. Ancak daha önce çıkan haberlere göre, 1.000 adet üretileceği belirtilmişti. Huracan Sterrato’nun son halinin bu yıl içerisinde gösterilmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!