Auto Ajans

Haberler

Lamborghini için zengin olmak yetmiyor

Lamborghini için zengin olmak yetmiyor
Paylaş
Ocak 31
15:21 2024

Lamborghini sahip olmak isin sadece için zengin olmak yetmiyor. Dünyanın en prestijli otomobillerinden Lamborghini kullanmak için paradan çok sabır gerekiyor. Neden mi? Lamborghini CEO’su Stephan Winkelmann, 2026 yılına kadar tüm üretim kotalarının satıldığını açıkladı. Winkelman, çekincelerin aksine varlıklı müşterilerinin ekonomik yavaşlamadan etkilenmesini beklemediklerini, kendi pazarlarında bir düşüş öngörmediklerini söyledi. Lamborghini uzun süredir yok satıyor dersek yanlış olmaz. 2023’te ilk plug-in Revuelto’yu tanıtırken, 2025 sonuna kadar tüm siparişler anında doldu.

1.000 beygir güç üreten Revuelto, 2.5 saniyede 100 km/z hıza ulaşıyor, maksimum 350 km/s’yi görüyor. Lamborghini, 3 yıldır üst üste rekor kırıyor. Marka 2023’te ilk kez 10 bin adet barajını geçti. 2028’de ise ilk elektrikli otomobilini piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!