Auto Ajans

Haberler

Lamborghini pist için özel tasarladı

Lamborghini pist için özel tasarladı
Paylaş
Ağustos 05
09:11 2020

Lamborghini, yarış departmanıyla birlikte sadece pist kullanımı için özel olarak Essenza SCV12 isimli yeni seri geliştirdi. 40 adetle sınırlı olacak bu seri, Lamborghini’nin şu ana kadar ürettiği en güçlü V12 motora sahip. Essenza SCV12’yi satın alan müşteriler, 2021’den itibaren başlayacak özel bir programın da parçası olacak. Müşteriler en prestijli pistlerde araçlarını kullanabilecek, her araç kişiselleştirilmiş bir garajda yer alacak ve 24 saat boyunca özel uygulama ile araçlarını kamera ile izleyebilecekler. Ayrıca resmi Lamborghini pilotları tarafından eğitim programlarına katılıp sürüş yeteneklerini geliştirmeleri mümkün olacak.

Otomobil, atmosferik V12 motorunun yanı sıra yarış araçlarından esinlenen aerodinamik özelliklerle donatıldı. 830 beygirden daha fazla güce sahip olacak Essenza SCV12’de, yeni X-Trac sıralı altı ileri şanzıman tercih edildi. Arkadan itişli model, aynı zamanda FIA prototip güvenlik kurallarını karşılayan ilk GT otomobili olarak öne çıkıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

WRC Türkiye Rallisi şimdi Süper Spor’da 🏁🚘
@trtspor2 ‘de Yayındayız 🔥🔥🔥#RallyTurkey #trtsüperspor

Lamborghini'den Formula 1'e! Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, F1'in yeni CEO'su oluyor. Domenicali, 6 yıl boyunca Ferrari F1 Takımı'nı yönetmişti. Son transferle birlikte motorsporlarında üç önemli koltukta eski Ferrari yöneticileri oturmuş olacak. http://www.autoajans.com/lamborghini-ceosu-f1in-basinda

Volvo, Türkiye'den yönetici transfer etmeye devam ediyor. Ebru Ekşi, Sabri Sözen'den sonra Volvo Car Turkey'de EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu, Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü oldu. http://www.autoajans.com/turkiyeden-volvoya-yeni-transfer

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!