Auto Ajans

Haberler

Lancia’dan 10 yıl sonra yeni model

Lancia’dan 10 yıl sonra yeni model
Paylaş
Şubat 16
12:27 2024

Lancia, yeni Ypsilon modeliyle sessizliğini bozdu. 10 yıldan daha uzun süre sonra Lancia’nın ilk yeni modeli olarak öne çıkan Ypsilon, markanın İtalya dışında boy göstermesini sağlayacak. Ypsilon’un elektrikli ve hafif hibrit versiyonları sunulacak. Araç ilk kez İtalyan iç tasarım ve mobilya firması Cassina’nın showroom’unda tanıtıldı. Otomobilin İtalyan oturma odası gibi zarif ve rahat olduğu vurgulandı.

Özel Cassina versiyonundan markanın kurulduğu 1906 yılına gönderme yapacak şekilde sadece 1.906 adet üretilecek. Ypsilon’un teslimatları İtalya’da Mayıs ayında başlayacak. Ypsilon, kademeli olarak yazın Hollanda ile Belçika’da Kasım’da Fransa ve İspanya’da satışa çıkacak.

Ypsilon, Opel ve Peugeot versiyonları gibi 154 beygirlik elektrik motoru ve 51 kWh bataryaya sahip. 403 km menzil sunan aracın bataryası 24 dakikada yüzde 20’den yüzde 80 kapasiteye kadar şarj edilebiliyor. Hafif hibrit Ypsilon, çift kavramalı şanzımana sahip 100 beygirlik bir motorla gelecek. HF olarak adlandırılan sportif versiyon ise 2025’te showroom’larda yerini alacak. Bu versiyon 240 beygirlik motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 5.8 saniyede tamamlayacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!