Auto Ajans

Haberler

Las Vegas yolcusu

Las Vegas yolcusu
Paylaş
Ocak 02
20:39 2020

Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu’nun (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Türkiye’nin Otomobili’ni ‘yürüyen bilgisayar’ olarak gördüklerinin ısrarla altını çiziyor. ‘Sadece otomobil değil bir yaşam alanı’ diye vurgu yapıyor. Yerli ama en önemlisi ‘akıllı’ otomobilin teknolojik özellikleri de bunu gösteriyor. TOGG, teknoloji konusunda o kadar iddialı ki yerli otoyu Frankfurt, Paris ve Cenevre yerine teknoloji fuarlarında sergilemeyi planlıyor. Türkiye’nin Otomobili’nin ilk uluslararası sınavı büyük ihtimalle Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en önemli Tüketici Elektroniği Fuarı-CES olabilir. Türkiye’nin Otomobili’nin geleneksel fuarlar yerine bu tip organizasyonlarda sergilenmesine inanan Karakaş, 7-10 Ocak tarihleri arasında CES Fuarı’na gidip incelemelerde bulunacak. Karakaş, yaklaşık 250 konferansın düzenlendiği CES Fuarı’nda konuşmacı olacak. TOGG CEO’su tüm dünyaya yerli otomobili tanıtacak. Karakaş, Ocak 2019’da da Tüketici Elektroniği Fuarı’na katılmıştı.

Gürcan Karakaş’ın teknolojisiyle birçok enlere ve ilklere imza atacak Türkiye’nin Otomobili’ni dünya arenasına teknoloji fuarında çıkarması çok doğru bir strateji. Dünya devlerinin Cenevre, Paris, Frankfurt, Detroit fuarlarını pas geçip, CES’e katılması ‘aklın yolu bir’ dedirtiyor. Yeni yılın ikinci haftasında kapılarını açacak Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda; Audi, BMW, Daimler, Fiat Chrysler Automobiles, Fisker, Ford Motor, Honda, Hyundai Grubu, Lexus, Nissan, Toyota ile Çinli Byton ve FAW Grubu’nun yanı sıra yan sanayi devleri Bridgestone, Bosch, Valeo, Toyota Boshoku, Aisin Group, Continental, Osram son teknolojilerini sergileyecek. Dikkat ederseniz bu markalar son 4 yıldır kendi evleri dışındaki geleneksel fuarlara katılmıyor

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Mercedes-Benz, sıfırdan tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk modeli EQS'nin teaser'ını paylaştı.

🚘EQS özellikleriyle S-Serisi'nn elektrikli versiyonu olmaktan daha ileriye gitmeyi amaçlıyor.

http://www.autoajans.com/eqs-s-serisini-ileriye-tasiyacak

🚘Stellantis, rakipleri karşısında geride kalmamak adına elektriklide atağa kalkacak.

🚘Grup, 2025'e kadar tüm modellerin elektrikli veya hibrit versiyonlarını pazara sunmayı planlanıyor.

🚘Tofaş fabrikasına yeni bir görev verilir mi, merak konusu...

http://www.autoajans.com/stellantis-elektrikleniyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!