Auto Ajans

Haberler

Lexus LBX ön siparişe açıldı

Lexus LBX ön siparişe açıldı
Paylaş
Ağustos 05
10:07 2023

Premium otomobil üreticisi Lexus’un B SUV modeli LBX için online olarak ön talepler açıldı. LBX kısa zamanda müşterilerden yoğun bir ön talep aldı. LBX, 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren Avrupa ile birlikte Türkiye’de yollara çıkacak. Lexus.com.tr adresinden online olarak LBX için talepleri almaya başlayan premium marka, aynı zamanda modele özel olarak hazırlanan 360 derece konfigüratörle müşterilerin tüm detayları keşfetmesini sağlıyor. LBX’in, kısa zamanda markanın Avrupa’da en çok satan modeli olması bekleniyor.

Lexus LBX, yeni tasarım ve teknoloji fikirlerini, Lexus’un kendine has kalitesi ve Omotenashi misafirperverlik felsefesiyle birleştiriyor. Aynı zamanda sıra dışı tarzıyla birlikte ürün yelpazesindeki kalıpları kırıyor. LBX, ürün gamı farklı atmosfer isimleriyle sunuluyor ve her biri farklı müşteri tarzlarını temsil ediyor. “Elegant” ve “Relax” atmosferlerine sahip LBX daha rafine hislere odaklanırken, “Emotion” ile “Cool” atmosferleri ise daha sportif karakterleriyle dikkat çekiyor. Lexus LBX modeli için özel olarak hazırlanan konfigüratör aracın 360 derece keşfedilmesini, kapıların açılıp kabin detaylıca incelenmesini ve farklı atmosferlerin getirdiği renklerin, kabin kaplamalarının ve özelliklerinin keşfedilmesini içeriyor.

1.5 litrelik hibrit motor

Yeni LBX modeli, yeni nesil kendi kendini şarj eden 1.5 litrelik üç silindirli motoru içeren Lexus hibrit sistemiyle donatıldı. Hibrit sistem, 136 beygir maksimum güç ve 185 Nm tork üretiyor. Yeni E-CVT şanzımanla eşleştirilen LBX modelinde yer alan yeni iki kutuplu nikel-metal hidrit batarya, hızlanmalar sırasında daha fazla elektrik motoru gücünün elde edilmesini sağlarken tam elektrikli sürüş kapasitesini artırıyor. LBX, 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede gerçekleştiriyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!