Auto Ajans

Haberler

Lexus’tan buggy konsepti

Lexus’tan buggy konsepti
Paylaş
Aralık 03
18:26 2021

Premium otomobil markası Lexus, 3. kez gerçekleştirilen Kenshiki Forumu’nda ilginç bir konsept gösterdi. Hidrojenli içten yanmalı 1.0 litre motora sahip buggy, premium markanın tasarım ve işçilik özelliklerini buggy’nin yüksek off-road performansıyla buluşturdu. Lexus’un ilk hidrojen motorunu kullanan Lexus ROV konsepti, markanın sürüş eğlencesinin her yere taşınabileceğini göstererek, bunu ekstrem arazi yeteneğiyle birleştiriyor. Açık süspansiyonları, koruma kafesi ve çamurlu yollar için off-road lastiklerle tamamlanan aracın uzunluğu 3,120 mm, genişliği 1,725 mm ve yüksekliği 1,800 mm oldu.

Lexus aracı tasarlarken en başka insan odaklı felsefesiyle başladı. Lüks segment kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanan araç aynı zamanda arazi performansından da ödün vermiyor. İkonik Lexus ön panjur tasarımı aracın ön tarafında yolcuları ve ön süspansiyonu koruyacak şekilde adapte edildi.

Yeni konsept araç bir buggy’de daha önce görülmemiş derecede yüksek kaliteyi, Lexus işçiliğiyle ortaya koyuyor. Lüks detaylar arasında deri direksiyon simidi, dikkat çekici vites kolu ve zorlu arazi şartlarında konfor sağlayan süspansiyonlu koltuklar yer alıyor. Koltuklar dayanıklı sentetik deri ile kaplandı.

Lexus, karbon nötr hedeflere ulaşmak için çalışmalar yaparken aynı zamanda eğlence tutkusundan da ödün vermiyor. ROV Konsepti içten yanmalı motorun heyecan verici sesini sunarken, hızlı yanan hidrojenin getirdiği ani tork artışından da faydalanıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Porsche 2021'de 300 bin adetlik satış barajını geçerek rekor kırdı.

📌Taycan satışları % 106 oranında artarken, ikonik modeli 911'i geçmesi dikkati çekti.
http://www.autoajans.com/taycan-911-satislarini-solladi

🚗Skoda, Ocak ayı sonunda tanıtılacak Enyaq Coupe iV'nin eskizlerini paylaştı.

🚗Araç aerodinamik özellikleri sayesinde SUV versiyondan daha fazla menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/enyaq-ivnin-coupesi-gun-sayiyor

🚗Tesla Cybertruck'ın lansmanı yılan hikayesine döndü.

🚗1 milyon ön sipariş alan Cybertruck'ın üretimi yine ertelendi.
http://www.autoajans.com/uretimi-bir-kez-daha-ertelendi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!