Auto Ajans

Haberler

Lexus’un tasarım yarışması

Lexus’un tasarım yarışması
Paylaş
Ağustos 09
15:36 2019

Bir yaşam tarzı markası olan Lexus, her yıl düzenlediği prestijli Lexus Tasarım Ödülleri’nin 2020 organizasyonu için başvuruları almaya başladı. Sekizinci yılına giren Lexus Tasarım Ödülleri, genç tasarımcılara kendi yeteneklerini uluslararası arenada gösterme fırsatı sunuyor. Geçen yıl olduğu gibi katılımcılar yaratıcı fikirlerini, Lexus markasının üç ana prensibiyle birleştirecekler. “İhtiyaçları Önceden Bilmek”, “Yenilikçilik” ve “Cazibe” prensiplerinin, tasarımların içerisinde yer alması gerekiyor. Katılımcılardan yenilikçi tasarımları, yaratıcı çözümlerle birleştirip toplumun ihtiyaçlarını anlayacak şekilde oluşturmaları bekleniyor.

Lexus, başvuruları almasının ardından 2020’nin başında, tasarım alanında öncü isimlerin rehberliğinde New York’da gerçekleştirilecek sıra dışı ve özel mentörlük programına katılacak altı finalisti açıklayacak. Bu aşamada her bir finalist 25 bin doların üzerinde bir bütçeyle kendi tasarımlarının prototipini yapacak. Daha sonra bu prototip, 2020 Milano Tasarım Haftası’nda sergilenecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Lexus Tasarım Ödülleri’nde altı finalist arasından Grand Prix ödülünü kazanan da açıklanacak. Prototip sunumları ve Grand Prix ödülünü kazanan isim, Milano Tasarım Haftası’nda basın günündeki organizasyonla duyurulacak. 2020 Lexus Tasarım Ödülleri başvuruları 14 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek.

6 finalistten biri Türk’tü

Lexus’un 2019 Tasarım Ödülleri organizasyonda 1.548 tasarımcının katıldığı yarışmada, büyük jüri yine 6 finalist belirlemişti ve bunlardan biri de, “Arenofil” isimli çalışmasıyla Razzan Hasoğlu olmuştu. Bu proje ile çöl kumundan farklı ürünler üretmeyi amaçlayan Rezzan Hasoğlu, doğada bolca bulunan bu malzemeyi verimli bir şekilde kullanmayı başarmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Hyundai, tasarımı uzay gemisini andıran yeni modeli STARIA'ya satışa sundu.

🚘9 kişilik fütüristik STARIA hem binek hem ticari amaçlı kullanılabiliyor. Fiyatı 659 bin 900 TL.
http://www.autoajans.com/uzay-gemisini-andiran-hyundai

⚡️Mercedes’in performans markası AMG, elektrikli vizyonunu yeni bir konseptle tanıttı.

⚡️Formula 1'den esintilerin görüldüğü Vision AMG, 2025'te yollara çıkacak.
http://www.autoajans.com/amgden-elektrikli-super-otomobil

🚘Eski günlerini arayan otomotiv fuarları yeni konsept arayışında.

🚘Tokyo Otomobil Fuarı mobilite dünyasına ayak uydurmak amacıyla Japan All-Industry Show’ ismiyle düzenlenecek.
http://www.autoajans.com/tokyo-fuari-ismini-degistirdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!