Auto Ajans

Haberler

Lotus’tan daha hafif platform

Lotus’tan daha hafif platform
Paylaş
Eylül 26
11:05 2021

Lotus yeni nesil elektrikli spor otomobiller için büyük önem taşıyan platformunu tanıttı. LEVA ismi verilen hafif ağırlığa sahip elektrikli araç mimarisi, 2026’da gelecek yeni Lotus’larda kullanılacak. Aynı zamanda bu platform yeni nesil Alpine A110’da da yer alacak. LEVA platformu üç farklı konifürasyonda kullanılabilecek. Buna göre iki koltuklu küçük spor otomobil, daha uzun şasili iki koltuklu spor otomobil ve 2+2 kişilik spor otomobil düzeninde üretim gerçekleştirilebilecek. Ayrıca 66.4-99.6 kWh aralığındaki bataryalar için uygun olacak. Bataryanın boyutuna göre kabinin arkasında veya tabana yerleştirilebileceği ifade edildi.

En küçük spor otomobil Emira’dan biraz daha kısa olacak ve tek elektrikli motoruyla 470 beygir civarında güç üretebilecek. Daha büyük iki koltuklu spor aracın çift motorla 880 beygir güce sahip olacağı ifade edildi. 2+2 kişilik araç da tek ve çift elektrik motorlu olarak sunulacak. Yeni elektriklilerin rakiplerinden daha hafif ve verimli olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!