Auto Ajans

Haberler

Macaristan tesisi 1 ay duracak

Macaristan tesisi 1 ay duracak
Paylaş
Aralık 13
06:49 2021

Daimler’in Macaristan’daki fabrikasında üretim 1 ay süreyle durdu. Mercedes üreten fabrikada çip krizi nedeniyle üretime ara verilirken, bu süreçte yıllık bakım ve onarım işlemleri yapılacak. Daimler sürekli olarak değişen tedarik durumuna göre üretim planını ayarladığını açıkladı. 4 bin 400 kişi çalışana sahip fabrikada A-Serisi ve CLA gibi modeller üretiliyor. Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda tanıtılan EQB’nin de üretimi gerçekleştirilecek.

12 Ocak’a kadar sürecek olan üretim arası sırasında işçilere taban maaş ve yan haklar ödeneceği söylendi. Geçen yıl 160 binden fazla otomobil üreten Kecskemet, Macaristan’ın önemli tesislerinden biri olarak dikkat çekiyor. Macaristan’da Audi ve Suzuki fabrikalarının da üretime zaman zaman ara vermesi, sanayi üretiminde düşüş yaşanmasına yol açtı. Bununla birlikte BMW’nin yeni dönemini temsil eden “Neue Klasse“ platformunu kullanan araçlar da Macaristan’da açılması planlanan fabrikada 2025’ten itibaren üretilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!