Auto Ajans

Haberler

Makyajlı Mini’de daha fazla teknoloji

Makyajlı Mini’de daha fazla teknoloji
Paylaş
Şubat 05
09:00 2021

Mini ürün gamı 2021 yılı için yenilendi. Makyaj kapsamında hatchback, convertible ve Electric modellerinde bir dizi tasarım değişikliği yapıldı ve yeni teknolojilere kavuştu. Genel olarak Mini’nin hatları aynı kalırken en büyük değişim ön panjurun büyüdüğü, gövde rengi şeridin eklendiği ve yeni siyah çerçeve tarzı tasarım aldığı yüzü oldu. Bununla birlikte ön tamponun altında yer alan ışıklandırmaların yerini hava girişleri aldı. Ayrıca ön farlara, krom değil siyah detaylar eklendi. Yenilenen Mini’de gri, mavi ve sarının yeni tonlarıyla birlikte üç yeni renk de sunulacak. İçeride yapılan yeniliklerden ilk göze çarpan, orta konsoldaki yeni 8.8 inç’lik dokunmatik ekran oldu. Ayrıca kabinde daha sportif görünüm adına krom detayların yerini siyah kaplamalar almış. Yeni spor direksiyon ve 5 inç dijital gösterge ekranının, tüm ürün gamında standart olacak.

Mini’de yer alan opsiyonlar arasında ilk kez Adaptif Süspansiyon yer alacak. Motor seçenekleri versiyona göre 102 beygir veya 136 beygirlik üç silindirli 1.5 litre motor; Cooper S’te 178 beygirlik 2.0 litre dört silindirli motor ve JCW modeli için 234 beygir gücünde 2.0 litre motor sunulacak. Mini Electric’te 32.6 kWh batarya ve 184 beygirlik elektrik motor yer almaya devam edilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!