Auto Ajans

Haberler

Makyajlı VW Golf ortaya çıktı

Makyajlı VW Golf ortaya çıktı
Paylaş
Ocak 24
13:49 2024

Volkswagen, 50 yılda 37 milyon adetten fazla satan efsane modeli Golf’ün yeni yüzünü tanıttı. Makyajlanan sekizinci nesil VW Golf, kendi segmentinin yanı sıra SUV’larla ve elektrikli araçlarla rekabet etmeyi hedefliyor. Modelin 50. yıldönümüne denk gelen yenilikler, aracı daha rafine hale getirmek adına yapıldı. Sade tasarımını devam ettiren Golf, biraz daha agresif bir ön tasarımıyla dikkat çekiyor. Tasarım anlamında çok fazla değişiklik içermeyen araçta, yeni LED ışıklar, yeni tamponlar ve aydınlatmalı logo yer alıyor.

Daha fazla fiziksel düğmeler var

İç mekanda ise daha fazla değişim var. Bunlar arasında dokunmatik yerine daha fazla fiziksel düğmenin kullanılması ve yeni ekranlar yer alıyor. Ayrıca VW, daha sezgisel kullanım için Golf’ün bilgi-eğlence sistemlerinin donanım ve yazılımının tamamen yeni olduğunu belirtti. Artık giriş versiyonda 10.4 inç ve üst donanımlarda 12.9 inç olmak üzere daha büyük ekranlar düşünülmüş.

1.0 TSI seçeneği olmayacak

VW, yeni Golf’te 9 farklı motor seçeneğine yer verecek. 115 ve 150 beygir güce sahip 1.5 TSI ve 2.0 TSI motorlar olacak. 204 beygirlik 2.0 litre ünite, dört çeker olarak tercih edilecek. Dizel motor seçenekleri arasında 115 ve 150 beygirlik 2.0 TDI’lar sunulacak. Tüm bunlara ek olarak iki farklı 1.5 TSI motorlu şarj edilebilir hibrit Golf de seçenekler arasında olacak. Yeni Golf’te 1.0 TSI ile eTSI seçeneği bu kez olmayacak. 1.5 TSI’da yaklaşık 120 beygir güç sunulacak. Makyajlı Golf, ülkemize Mart-Nisan ayında gelecek. Doğuş Otomotiv, bugüne kadar Golf modelinden 228 bin 720 adet sattı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!