Auto Ajans

Haberler

Market işinde hızlı büyüyor

Market işinde hızlı büyüyor
Paylaş
Mayıs 11
19:19 2021

Türkiye akaryakıt sektöründe yaklaşık 100 dağıtım şirketi ve 12 bin istasyonla hizmet veriyor. Rekabet çok büyük. Dev yatırımlara rağmen net kâr marjları ise yüzde 2-4 arasında değişiyor. Son yıllarda şirketler istasyonlarda akaryakıt dışındaki farklı hizmetlere odaklanarak müşteri memnuniyetini artırmayı, rekabette öne çıkmayı ve satış gelirlerini büyütmeyi hedefliyor. 700 özel konseptli Shell Select marketiyle misafirlerinin akaryakıt dışındaki ihtiyaçlarına cevap veren Shell & Turcas da bu alanın en iddialı şirketlerinden biri. Yeni iletişim kampanyası ‘Shell Hep İleride’ ve yeni marka yüzü Engin Akyürek’li reklamlarıyla öne çıkan Shell & Turcas, ilk premium market konseptini uygulayan şirket olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin hizmetlerinin satış gelirlerinde önemli seviyeye gelmesi dikkati çekiyor.

‘Shell Hep İleride’nin online tanıtım toplantısında Auto Ajans’ın sorusunu cevaplayan Shell&Turcas CEO’su Emre Turanlı, kendi operasyonlarında satış gelirlerinin yüzde 30’unu akaryakıt ürünleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettiklerini söyledi. Türkiye’deki 1.000’i aşkın istasyonda her gün 1 milyondan fazla misafire yakıt ve yakıt dışı ürün ile hizmetler sunduklarını belirten Turanlı, bu alanda yüzde 25-30’luk büyüme yakaladıklarını kaydetti.

Shell Select Market’lerde, kendi markaları ‘deli2go’ sandviçlerden gül böreğine, Beyoğlu Çikolatası’ndan çiğ köfteye kadar yüzlerce ürün sunuluyor. İşte onlardan bazıları: Simit, tereyağlı kruvasan, rulo börek, kavurmalı deli2go sıcak sandviç,  jambon bazlama, kaşarlı ve sucuklu tost, mozarella domates focaccia, pesto tavuk panini ve salsa tavuk wrap.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!