Auto Ajans

Haberler

Marvel R Electric ile 6 modele ulaştı

Marvel R Electric ile 6 modele ulaştı
Paylaş
Ağustos 15
10:35 2023

Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği MG’nin yeni modeli Marvel R Electric Türkiye‘de satışa sunuldu. D segmentinde yer alan Marvel R ile birlikte MG‘nin model çeşitliliği altıya yükseldi. Marvel R Electric, 2 milyon 989 bin TL’lik başlangıç fiyatı ile premium segmentteki yerini aldı. Ayrıca Doğan Trend Otomotiv, yeni model için 85 bin TL’den başlayan fiyatlar ile kiralama seçeneği de sunuyor. Luxury ve Performance versiyonlarıyla Türkiye yollarına çıkmaya başlayan yeni modelin her iki versiyonunda da 70 kWh kapasiteye sahip bataryalar bulunuyor. MG’nin Türkiye’deki ilk 4×4 otomobili unvanını kazanan Marvel R Electric Performance 288 beygir güç ve WLTP’ye göre 370 kilometre menzil sunuyor. Çift motorlu ve arkadan itişli Luxury versiyonu ise 180 beygir güç sağlıyor. WLTP döngüsünde 402 km menzile sahip.  Üç elektromotorla donatılan Performance versiyon 4.9 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ve 200 km/s’lik maksimum hızıyla dikkati çekiyor.

Araçtan araca şarj imkanı

Marvel R Electric, 11 kW kapasiteli yerleşik şarj cihazına sahip. Buna ek olarak DC şarj ile aracın bataryası 43 dakikada yüzde 80 kapasiteye ulaşabiliyor. Marvel R Electric, araçtan araca şarj (V2L: vehicle-to-load) işlevi öne çıkıyor. Bu teknoloji, aracın bataryasındaki elektrik enerjisinin, hava kompresörü, elektrikli scooter, dizüstü bilgisayar gibi cihaz ve araçlara  aktarımına olanak tanıyor. Enerji aktarımı, başka bir bataryalı elektrikli araca da yapılabiliyor.

16 sürüş destek sistemi yer alıyor

Yeni Marvel R Electric, MG Pilot Teknolojik Sürüş Desteği ile güvenliği bir adım ileriye taşıyor. MG Pilot kapsamında yarı otonom sürüşe imkan tanıyarak sürücüyü olası tehlikelere karşı uyaran ve gerektiğinde müdahale eden 16 gelişmiş sürüş destek sistemi (ADAS) bulunuyor. Marvel R Electric’le birlikte MG Pilot özelliklerinin arasına İkincil Çarpışma Freni (MCB) ve Yorgunluk Tespit ve Uyarı Sistemi (DWS) gibi özellikler de ekleniyor.

Araçta Luxury donanımından itibaren LED farlar, 19 inçlik alaşım jantlar, elektrikli-hafızalı sürücü koltuğu, Bader Napa deri koltuklar, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, 12.3 inçlik dijital gösterge ekranı, 19.4 inçlik dokunmatik merkezi ekran, menzil artıran donanımlardan ısı pompalı klima ve aktif ön ızgara, 1.14 metrekarelik panoramik cam tavan, ambiyans aydınlatması, sanal pedallı bagaj kapağı, hafızalı yan aynalar, kablosuz telefon şarjı, 360 derece kamera, R-Welcome Akıllı Karşılama Sistemi, MG Pilot Teknolojik Sürüş Destek Sistemi ve 2500 Watt kapasiteli V2L Enerji Paylaşım Özelliği standart olarak yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!