Auto Ajans

Haberler

Maserati modaya uydu

Maserati modaya uydu
Paylaş
Mayıs 11
10:34 2023

Maserati’nin ikonik spor modeli GranTurismo, yeni nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu. GranTurismo, markanın tarihindeki ilk yüzde 100 elektrikli modeli olarak öne çıkıyor. Coupe, Maserati’nin 75 yıl önce Pininfarina tarafından tasarlanan Maserati A6 1500 ile başlattığı GranTurismo geleneğinde yeni bir dönemi ifade ediyor. Aracın Modena ve Trofeo versiyonları, V6 Nettuno motoruyla donatıldı. Modena’daki 3.0 litrelik motor 490 beygir güç sunarken, performans odaklı Trofeo versiyonunda 550 beygire ulaşılıyor. GranTurismo Folgore ise Formula E’de elde edilen teknolojik çözümlerle ortaya çıkmış. 3 adet 300 kW gücünde elektrik motoru, 761 beygir güç sağlıyor. Aracın bataryası 92.5 kWh’lık kapasiteye sahip.

Fiyatı dudakları uçuklatıyor

Coupe otomobilde; ısıtmalı ve havalandırmalı 18 farklı yöne ayarlanabilen koltuklar, havalı süspansiyon, yeni bilgi-eğlence sistemi, head-up display, 19 hoparlörlü 1.195 watt’lık ses sistemi yer alıyor. Elektrikli versiyonda bile Maserati motorunun sesi unutulmamış. GranTurismo Modena 14 milyon 330 bin lira, Trofeo 17 milyon 819 bin liraya satılıyor. Elektrikli Maserati yılın son çeyreğinde ülkemize gelecek. FerMas şimdiden sipariş toplamaya başlamış. FerMas bu yıl 55 adet GranTurismo satmayı hedefliyor. FerMas yeni modellerin yanı sıra hizmet noktalarının sayısını da artıracak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!