Auto Ajans

Haberler

Mazda, Avrupa’da atağa kalkıyor

Mazda, Avrupa’da atağa kalkıyor
Paylaş
Ekim 10
08:07 2021

Mazda, Avrupa’daki SUV ürün gamını iki yeni modelle genişletecek. Yeni plan kapsamında, şarjlı hibritler CX-60 ve üç sıra koltuğa sahip CX-80 önümüzdeki iki yıl içerisinde satışa sunulacak. SUV’ların Mazda’nın plug-in hibrit modellerini Avrupa’ya sunmasında öncü rol üstelenmesi bekleniyor. Japon üretici, CX-5’in üzerinde konumlandırılan yeni geliştirilen büyük araç platformunu kullanacak. Mazda bunun için Japonya’daki Hofu H2 fabrikasında özel olarak geliştirmeler yaptı.

Mazda aynı zamanda 2022’nin ilk yarısında MX-30 kompakt crossover modelinin şarjlı hibrit versiyonunu sunacak. Bilindiği gibi MX-30 markanın ilk tamamen elektrikli modeliydi. Ancak 200 km menzille birlikte rakiplerinden geri kalmasıyla eleştiri almıştı. Yeni SUV’lar Mazda’nın daha verimli elektrik motorlu araçlar sunmasını sağlayacak. Aynı zamanda 2025’ten başlamak üzere yeni elektrikli platformu üzerine inşa edilen yeni modeller tanıtacak. 2022 ve 2023 yılları arasında Avrupa pazarı dışında üç yeni SUV satışa sunacaklar.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!