Auto Ajans

Haberler

Mazda’nın ilk hibridi

Mazda’nın ilk hibridi
Paylaş
Aralık 13
10:35 2021

Elektriklileşmenin hız kazandığı bugünlerde, Mazda’nın küçük sınıftaki ürün yelpazesine yepyeni bir model daha eklendi. Markanın ilk kendini şarj edebilen tam hibrit modeli Mazda2, Toyota Motor Corporation ile hali hazırda var olan iş birliğinin meyvesi olarak dikkat çekiyor. Tamamen elektrikli sürüşe imkan veren EV modu, özellikle şehir içi sürüşlerde emisyon değerlerini sıfıra indiriyor.  1490 cc hacmindeki benzinli motoru 93 beygir, elektrikli motoru 59 kW güç üreten Mazda2 Hybrid, toplamda 116 beygirlik güce ulaşıyor. 0’dan 100 km/s hıza 9.7 saniyede ulaşan otomobil, maksimum 175 km/s’yi görüyor.

WLTP normlarında 100 km’de 3.8-4 litre yakıt tüketim verilerine ulaşan araç, gaza basılmadığında ve frenlemelerde ortaya çıkan kinetik enerjiyi yüksek performanslı bataryasında depolayarak harici bir şarja ihtiyaç duymuyor. Normal sürüşlerde de optimum performans için işletim sistemi, benzinli motor ve elektrikli motor arasında güç dağılımını akıllıca gerçekleştiriyor. Euro NCAP testlerinde 5 yıldıza layık görülen Mazda2 Hybrid, Avrupa pazarında 2022 yılının bahar aylarında satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Porsche 2021'de 300 bin adetlik satış barajını geçerek rekor kırdı.

📌Taycan satışları % 106 oranında artarken, ikonik modeli 911'i geçmesi dikkati çekti.
http://www.autoajans.com/taycan-911-satislarini-solladi

🚗Skoda, Ocak ayı sonunda tanıtılacak Enyaq Coupe iV'nin eskizlerini paylaştı.

🚗Araç aerodinamik özellikleri sayesinde SUV versiyondan daha fazla menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/enyaq-ivnin-coupesi-gun-sayiyor

🚗Tesla Cybertruck'ın lansmanı yılan hikayesine döndü.

🚗1 milyon ön sipariş alan Cybertruck'ın üretimi yine ertelendi.
http://www.autoajans.com/uretimi-bir-kez-daha-ertelendi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!