Auto Ajans

Haberler

McLaren scooter işine girdi

McLaren scooter işine girdi
Paylaş
Aralık 04
11:13 2022

McLaren operasyonlarını süper otomobiller ve Formula 1 yarışlarının dışına taşımayı sürdürüyor. McLaren’in alt şirketi Lavoie, elektrikli scooter üretti. Series 1 ismi verilen scooter’da otomotivde kullanılan standartlarda magnezyum kullanıldı, böylece ağırlığı 16.5 kg oldu. 50 kilometre menzil sunan scooter’ın şarj süresi 2 saat.

McLaren mühendisleri patentli Flowfold sistemi sayesinde tek bir düğmeyle katlanmasını sağladılar. Katlandığında çok küçük hale gelen scooter’ın taşınması ve saklanması da çok pratik. Farklı ışıklandırma sistemi de scooter’ın diğer araçlar ve yayalar tarafından daha iyi görünmesini sağlıyor. Series 1 gidonlarda yer alan düğmeyle aktif hale getirilebilen sinyallere sahip.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!