Auto Ajans

Haberler

McLaren’den üçüncü erteleme

McLaren’den üçüncü erteleme
Paylaş
Aralık 29
12:59 2021

Çip krizi tüm otomotiv şirketlerini etkilemeye devam ediyor. Spor otomobil üreticisi McLaren, yeni dönemi için kilit konumda olan aracının lansmanını çip sorunu nedeniyle üçüncü kez erteledi. İlk 2020’nin Ekim ayında pazara sunulacağı açıklanan McLaren Artura, pandemi şartlarıyla Haziran 2021’e ertelenmişti. Şimdi ise sonbahar aylarında çıkması beklenen otomobilin çip tedariki sorunuyla satışa çıkması önümüzdeki yıla kaldı. McLaren üretimi durdurma konusunda diğer üreticilerden daha fazla direndiklerini ama tüm stokların tükendiğini de itiraf ediyor. Artura modeli, McLaren’in yeni karbon mimarisi üzerine yapıldı ve çift turbo 3.0 litre V6 motoru elektrik motoruyla kombine ediyor. Plug-in hibrit süper spor, 680 beygir güç üretiyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!