Auto Ajans

Haberler

Menzili 1.200 km’nin üzerine çıkardı

Menzili 1.200 km’nin üzerine çıkardı
Paylaş
Ocak 09
12:47 2022

Start-up Our Next Energy (ONE), yeni bataryasıyla birlikte menzil rekoru kırmaya hazırlanıyor. Tesla Model S üzerinde test edilen batarya prototipi, tek şarjla 1.210 kilometre yol kat etti. ONE, batarya paketlerini, benzer menzillerle üretmeye başlamayı planlıyor. ONE CEO’su Mujeeb Ijaz’ın yaptığı açıklamaya göre, üretim 2023 sonunda başlayacak. Kuzey Amerika’da üretilecek bataryaların maliyet açısından ekonomik olacağı ifade edildi. Uzun menzilli gelişmiş bataryalara odaklanan ONE, daha küçük bir pakete daha fazla enerji yüklerken maliyetleri de düşürüyor.

Apple’da yöneticilik yaptı

30 yıldır otomotiv sektöründe yer alan CEO Mujeeb Ijaz, daha önce Apple ile A123 Systems gibi şirketlerde batarya sistemleri ve elektrik araçlar üzerine yöneticilik yapmıştı. Testin 90 km/s ortalama ile yapıldığı ifade edilirken Tesla Model S’in verimlilik ve batarya paketinin sığması adına yeterli alan sunduğu için tercih edildiği belirtildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!