Auto Ajans

Haberler

Menzili 1.200 km’nin üzerine çıkardı

Menzili 1.200 km’nin üzerine çıkardı
Paylaş
Ocak 09
12:47 2022

Start-up Our Next Energy (ONE), yeni bataryasıyla birlikte menzil rekoru kırmaya hazırlanıyor. Tesla Model S üzerinde test edilen batarya prototipi, tek şarjla 1.210 kilometre yol kat etti. ONE, batarya paketlerini, benzer menzillerle üretmeye başlamayı planlıyor. ONE CEO’su Mujeeb Ijaz’ın yaptığı açıklamaya göre, üretim 2023 sonunda başlayacak. Kuzey Amerika’da üretilecek bataryaların maliyet açısından ekonomik olacağı ifade edildi. Uzun menzilli gelişmiş bataryalara odaklanan ONE, daha küçük bir pakete daha fazla enerji yüklerken maliyetleri de düşürüyor.

Apple’da yöneticilik yaptı

30 yıldır otomotiv sektöründe yer alan CEO Mujeeb Ijaz, daha önce Apple ile A123 Systems gibi şirketlerde batarya sistemleri ve elektrik araçlar üzerine yöneticilik yapmıştı. Testin 90 km/s ortalama ile yapıldığı ifade edilirken Tesla Model S’in verimlilik ve batarya paketinin sığması adına yeterli alan sunduğu için tercih edildiği belirtildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!