Auto Ajans

Haberler

Mercedes’te ‘Gelecek’ hafif ticaride

Mercedes’te ‘Gelecek’ hafif ticaride
Paylaş
Ağustos 17
06:00 2020

2018 yılında 26 milyon euro yatırımla İstanbul VadiPark’ta showroom açan Gelecek Otomotiv, binek otomobildeki atağını bu kez hafif ticari araç segmentinde göstermeyi planlıyor. Gelecek Otomotiv pandemi döneminde Mercedes Sprinter teslimatlarını gerçekleştirdi. Şirket bu hamlesiyle binek otomobilin yanı sıra hafif ticari araçta da iddialı olduğu gösterdi. İstanbul merkezli ve Türkiye’nin her yerinde turizm taşımacılığı alanında faaliyet gösteren Grandtur Turizm, yeni araç alımında tercihini Mercedes-Benz’den yana kullandı. Teslim aldığı 15 adet Mercedes-Benz Sprinter ile filosunu gençleştiren Grandtur Turizm, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sağladığı avantajlı kredi imkânlarından faydalandı.

Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv’in İstanbul lokasyonunda gerçekleştirilen törende araçlar, Mercedes Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak ve Gelecek Otomotiv Genel Müdürü Bekir Koman, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Gökhan Mede ve Otobüs Satış Müdürü Cüneyt Ergün tarafından Grandtur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çelebi’e teslim edildi. Mercedes Benz Otomotiv Tic. ve Hiz. A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Serdar Yaprak, “2019 yılında segmentinin en fazla tercih edilen aracı olan Sprinter, konfor ve güvenlik özellikleriyle öne çıkıyor. Sunduğumuz uygun finansman koşulları ve üstün satış sonrası hizmetlerimizle de müşterilerimizin tercihi olmayı sürdürüyoruz. Grandtur Turizm gibi alanında öne çıkan markaları müşteri portföyümüze katmak bizi onurlandırıyor” diye konuştu.

En önemli oyunculardan biriyiz

Gelecek Otomotiv CEO’su Bekir Koman da toplam pazardaki konumlarını daha da güçlendirmek için ticari araçlarda atak yapmalarının gerektiğinin altını çizerek, “Hafif ticari araç satışına İstanbul VadiPark’daki lokasyonumuzda bu yıl içinde başlangıç vererek bu atılımın önemli adımlarından birini hayata geçirdik.  Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv ekibi olarak İstanbul, Diyarbakır, Erzurum ve Malatya’daki tesislerimizde müşterilemizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya odaklı bir anlayışla hizmet verme hedefimiz ilk günden bu yana en önemli hedeflerimizden biri” değerlendirmesini yaptı. Gelecek Otomotiv olarak sürdürülebilir başarının anahtar kriterlerinden birinin “müşteri sadakati olduğuna dikkat çeken Koman, “ İlk 7 ayda MercedesBenz’in satışlarında en önemli oyunculardan biri olduk” diye konuştu.

Grandtur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çelebi de şunları kaydetti: “Pandemi etkisiyle tüm sektörlerde olduğu gibi turizmde de yaşanan zorlu sürece rağmen filomuzu Mercedes-Benz’e duyduğumuz güven ve sundukları uygun finansman koşullarıyla genişletiyoruz. 15 adetlik yeni Mercedes-Benz Sprinter ile müşterilerimize en iyi, kaliteli ve konforlu hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Başta Mercedes-Benz yetkilileri olmak üzere Gelecek Otomotiv yöneticileri ve bu alımı gerçekleştirmemizde uygun kredi imkânları sağlayan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkürlerimi sunuyor, araçlarımızın hem şirketimize hem de Mercedes-Benz ailesine hayırlı olmasını diliyorum.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Dünyada elektrik motorlu araçlara olan ilginin artması, şirketlerin hedeflerini revize etmesini sağlıyor. Toyota Motor, 2030 yılı için belirlediği 4.5 milyon hibrit ile plug-in hibrit ve 1 milyon hidrojenli araç satışını 2025'e çekti. http://www.autoajans.com/5-5-milyon-elektrikli-hedefini-5-yil-one-cekti

FCA-PSA'nın birleşmesiyle oluşacak dünyanın 4. büyük otomotiv şirketi Stellantis'in Yönetim Kurulu açıklandı. John Elkann Başkan olurken, FCA CEO'su Mike Manley'in yönetimde yer almaması sürprizdi. Carlos Tavares, Stellantis CEO'su olarak yönetime girdi. http://www.autoajans.com/stellantis-yonetiminde-surpriz

ÖTV'den korkmayanlara! Yeni Jaguar F-TYPE, Türkiye'de satışa çıktı. 300 beygir güç üreten 2.0 lt benzinli motorla donatılan spor otomobilin önümüzdeki aylarda corvertible versiyonu da yollara çıkacak. Fiyatı ise vergi artışıyla 1.8 milyon lirayı buluyor. http://www.autoajans.com/yeni-f-type-turkiyede-satista

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!