Auto Ajans

Haberler

MG, 4’üncü büyük pazara girdi

MG, 4’üncü büyük pazara girdi
Paylaş
Ekim 05
12:17 2021

Ülkemizde Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen MG, Türkiye’deki bayi ağını genişletiyor. MG, son olarak Bursa’nın önde gelen bayilerinden Ceketciler Otomotiv tarafından temsil edilmeye başlandı. Otomotiv sektöründe 65 yıllık bir tecrübeye sahip olan Ceketciler, 1.000 metrekaresi servis alanı olmak üzere 2 bin 500 metrekarelik yeni tesisi ve alanında uzman 30 kişilik kadrosuyla hizmet verecek. MG’nin Bursa’daki yeni bayisinin yeni yatırımıyla ilgili düzenlenen açılış töreni ise Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Ceketciler Yönetim Kurulu Üyesi Mehmetcan Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşti.

Pazar payı yüzde 15’e ulaştı

Törende konuşan Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, MG’nin ülke çapında elektrikli araçlar pazarında yaygınlaşmasına katkı sağladığını vurgulayarak, “Tüm Türkiye’de satışa sunulduğu günden itibaren önemli bir satış adedine ulaşan ve elektrikli otomobil segmentinde yüzde 15 pay elde eden MG markası, Bursalı Ceketciler Otomotiv’in de aileye katılmasıyla Marmara Bölgesi’nde büyük güç kazanmış oldu. Bu açılış MG markası için oldukça önemli bir adım. Otomotivin başkenti Bursa’ya yakışan bir tesise kavuştuğumuz için çok memnunuz” dedi. Dağtekin, şöyle devam etti: “Bursa, Türkiye otomotiv pazarında en yüksek paya sahip olan illerimizden birisi. Ayrıca en fazla elektrikli otomobilin satıldığı 4’üncü il olarak Türkiye’deki dönüşüme önderlik ediyor. Bursalılar’ın elektrikli otomobile olan talebi bizi oldukça şaşırttı ve aldığımız bu enerji ile yeni tesisi açmak üzere Ceketciler Ailesi ile birlikte çalıştık. Ceketciler Ailesi’ne bu yatırım için Doğan Trend Otomotiv olarak teşekkür ederiz. 2021 yılında Türkiye pazarına çok hızlı bir giriş yapan markamız, Doğan Trend Otomotiv’in gücü ve güvencesi ile tüm Türkiye’de yetkili satış ve servis ağını genişletmeyi sürdürecektir. MG olarak yenilikçi modellerimizle ülkemizde elektrikli araçlar pazarının büyümesine de katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!