Auto Ajans

Haberler

MG, Cyberster’i 3. çeyrekte getirecek

MG, Cyberster’i 3. çeyrekte getirecek
Paylaş
Ocak 07
15:28 2024

Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği MG, 2023’te gerçekleştirdiği 14 bin 458 adetlik adetlik satışla bir önceki yıla göre performansını 8’e katladı. MG, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin (ODMD) düzenlediği Satış ve İletişim Ödülleri kapsamında, “Türkiye`nin en hızlı büyüyen Otomotiv markası” ödülünü aldı. Bu yıl MG’nin 100’üncü yaşını kutlayacaklarını söyleyen Doğan Trend Otomobil Markaları Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “2.5 yıl önce Türkiye otomotiv pazarına giriş yaptığımızdan beri ana hedefimiz müşteri memnuniyetini birinci öncelikte tutarak marka bilinirliğimizi ve satış adetlerimizi kademeli olarak büyütmek oldu. Bu keyifli yolculukta gittikçe büyüyen ve gelişen bayi ağımızın etkisiyle, ürün ve hizmetlerimizin kalitesiyle 2022’den 2023’e satış rakamımızı yüzde 789 artırdık” dedi.

2023’te Marvel R ve MG4 Electric modellerini satışa sunduklarını hatırlatan Tibet Soysal, şöyle devam etti: “MG ZS ve MG HS modellerimizin de katkısıyla önemli bir büyüme yakaladık. Ayrıca elektrikli otomobiller konusundaki tecrübemiz, MG olarak bizim Türkiye’nin en fazla elektrikli otomobil satan markalarından biri olmamızı sağladı. MG4 aynı zamanda Türkiye’nin en fazla satılan elektrikli otomobil modellerinden biri oldu. Bu da MG markasının Türkiye’de ne kadar sevildiğinin bir göstergesi. 2023 Doğan Trend Otomotiv olarak bizim için önemli bir yıl oldu. Londra’da gerçekleştirilen MG Global Bayi ve Distribütör Konferansı’nda yükselen satış ve satış sonrası performansımızla dünya genelinde ‘Yılın En İyi Distribütörü’ seçilerek çok önemli bir başarıya imza attık. Bu yıl MG’nin 100’üncü yılı ve bu yıl birçok yeni model lansmanımız olacak. Ayrıca merakla beklenen Cyberster modelimizi de yılın 3’üncü çeyreğinde yollara çıkarmayı hedefliyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!