Auto Ajans

Haberler

Müşteriler siparişini radardan takip etti

Müşteriler siparişini radardan takip etti
Paylaş
Ocak 20
05:45 2020

Geçen yıl son çeyrekte pazarın beklentilerin üzerinde hareketlenmesiyle araç bulma sıkıntısı yaşandı. Birçok marka ayın ortasında tüm stoklarını bitirdi, tüketicilerin talebine cevap veremedi. Özellikle Aralık’ta şirketler müşterilerinin hurda indiriminden faydalanabilmeleri adına araç yetiştirmek için büyük çaba gösterdiler. Yılın son günü yanaşan gemiden indirip, müşterilerine teslim etmeye çalıştılar. Ancak ne kadar çaba gösterirseniz gösterin bazen işler planlandığı gibi gitmeyebiliyor. Doğal afetler ortaya çıkabiliyor.

E-Call’a sahip araçları getiremediler

Groupe PSA Türkiye de yılın son haftasında yaşanan fırtına nedeniyle siparişlerini müşterilerine teslim edememiş. Ama şirket hurda indiriminden yararlanamayan müşterilerinin mağdur olmasının önüne geçmiş. Teslimatları Ocak’ta gerçekleştiren PSA Türkiye, hurda indirimini kendi cebinden karşılamış. Yaklaşık 300 müşterisine hurda desteği kadar indirim yapmış. Bu sırada ilginç hikayeler de yaşanmış. 31 Aralık öncesi araçlarına kavuşmayı bekleyen müşteriler, fırtınaya takılan Victoria isimli gemiyi radardan izlemeye başlamışlar. Kargo gemisinin deniz trafiğinde nerede olduğunu birebir takip etmişler. Gemi ilk önce Cebelitarık tarafında kötü hava şartlarıyla karşılaşmış. Sonrasında Akdeniz’de de Pire Limanı’na sığınmak zorunda kalmış. Hava şartları düzelince Ocak’ta Türkiye’ye gelebilmiş. Peugeot Türkiye, talebe cevap verebilmek için başka ülkelerde 3 bin araç da bulmayı başarmış. Bu kez karşılarına E-Call korunu çıkmış. E-Call sistemiyle donatılan araçlar, BTK’nın zorunlu kıldığı kritere uygun olmadığı için getirememişler.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Mercedes-Benz, sıfırdan tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk modeli EQS'nin teaser'ını paylaştı.

🚘EQS özellikleriyle S-Serisi'nn elektrikli versiyonu olmaktan daha ileriye gitmeyi amaçlıyor.

http://www.autoajans.com/eqs-s-serisini-ileriye-tasiyacak

🚘Stellantis, rakipleri karşısında geride kalmamak adına elektriklide atağa kalkacak.

🚘Grup, 2025'e kadar tüm modellerin elektrikli veya hibrit versiyonlarını pazara sunmayı planlanıyor.

🚘Tofaş fabrikasına yeni bir görev verilir mi, merak konusu...

http://www.autoajans.com/stellantis-elektrikleniyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!