Auto Ajans

Haberler

Neue Klasse mimarisiyle 6 yeni BMW

Neue Klasse mimarisiyle 6 yeni BMW
Paylaş
Eylül 17
11:01 2023

BMW, Çin pazarına özel olarak sunulacak ve Neue Klasse elektrikli platformlarını kullanacak elektrikli araçlar tasarlayacak. Münih’te IAA Mobilite Fuarı’nda Vision Neue Klasse konsepti olarak gösterilen araç, markanın önümüzdeki dönem çıkaracağı ürünleri temsil ediyor. BMW CEO’su Oliver Zipse Şangay’daki tasarım ofislerini şimdiden Çin’e özel otomobiller için çalışmalara başladığını açıkladı. Neue Klasse platformunu kullanan ilk model 3 Serisi boyutlarında olacak.

İlk olarak BMW’nin Macaristan fabrikasında üretim başlayacak. 2026’da Münih ve Çin’de bu platformu kullanan elektrikliler bantta inecek. 2027’de Meksika fabrikasında Neue Klasse araçlarının üretimi planlanıyor. 2027’ye kadar Neue Klasse mimarisini kullanan en az 6 modelin tanıtılacağı açıklandı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!