Auto Ajans

Haberler

Nissan’a ‘Vizyonu yok’ eleştirisi

Nissan’a ‘Vizyonu yok’ eleştirisi
Paylaş
Aralık 16
11:49 2021

Otomotiv devleri elektrifikasyon planlarını hızlandırırken Nissan da Ambition 2030 ismiyle elektrikli planı stratejisini ortaya koydu. Geçtiğimiz günlerde online bir konferansa katılan Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn ise markayı sert bir şekilde eleştirdi. Elektrikli araç yarışında Nissan’ın gerçekten çok kötü bir konumda olduğunu belirten Ghosn, markanın vizyonunun olmadığını ve nereye gittiklerini bilmediklerini ifade etti. Ghosn aynı zamanda yaşanan büyük teknolojik dönüşüm hakkında markanın hiçbir fikrinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Tesla ve Çinli şirketlerine öne çıktığını ifade eden Carlos Ghosn, geleneksel üreticilerin elektrifikasyona büyük yatırımlar yaparak hızla uyum sağlamaları gerektiğine de belirtti. 2010 yılında ilk kitlesel üretime sahip elektrikli aracı Leaf ile pazara sunan Nissan, sonrasında bu atağı devam ettirememesiyle de eleştiriliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!