Auto Ajans

Haberler

ODD Genel Kurulu sürprizli geçecek

ODD Genel Kurulu sürprizli geçecek
Paylaş
Mart 17
08:00 2020

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) 34’üncü Olağan Genel Kurulu, 16 Mart Pazartesi günü geçekleştirilecek. Koronavirüs gölgesinde düzenlenecek genel kurulda iki yıllık görev süresini dolduran yönetim kurulunu belirlemek için seçim yapılacak. ODD seçimleri genelde sakin geçer. Yönetim kurulunda kimin başkan, kimin üye olacağı belli olarak seçime gidilir. Fakat bu yıl farklı bir seçim atmosferi yaşanacak gibi görünüyor. Kulislerde konuşulanlara göre yönetim kurulunda radikal değişimler yaşanabilir. Yıllardır yönetim kurulu üyesi olan bazı isimler, yeni yönetime aday olmayabilir. Duyduğumuza göre, bunun iki nedeni var. Birincisi ODD’nin etkisizleştiği ve eski gücünü kaybetmesi. İkincisi ise Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu’nun yönetim tarzının beğenilmemesi. Uzun süredir kulislerde bu iki konuyla ilgili eleştiriler yapılıyordu. 

Bu eleştiriler Bilaloğlu’nun 2019’da yaptığı “ÖTV sıfırlansın” önerisiyle doruğa çıkmıştı. Otomotiv sektörünün her kesiminden gelen eleştiriler üzerine Bilaloğlu, bu açıklamayı ODD Başkanı olarak yapmadığını, kendi düşüncesi olduğunu söylemişti. Bilaloğlu’na yönetim kurulu üyelerinden de eleştiriler gelmişti. Bazı üyeler Ali Bilaloğlu’nun “ÖTV sıfırlansın” önerisini yönetim kurulunda konuşmadan kendi başına yapmasından rahatsız olmuşlardı. ODD’nin Genel Kurulu her zamanki gibi sessiz sedasız gerçekleşecek. Ancak son yıllarda en çok dedikodunun yapıldığı genel kurullardan birisi  olarak hatırlanacak…

ODD yönetiminde kimler var?

Başkan Ali Bilaloğlu

Başkan Yardımcısı Bora Koçak

Muhasip Üye Şükrü Bekdikhan

Üye Ali Haydar Bozkurt

Üye Özgür Yücetürk

Üye Berk Çağdaş

Üye Hakan Tiftik

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Elektrikli otomobil teknolojisinde batarya fiyatları ucuzlamaya başlarken, şarj süresinde de önemli gelişmeler yaşanıyor.

🚗İsrailli StoreDot, sadece 5 dakikada dolan batarya ürettiklerini açıkladı.

http://www.autoajans.com/5-dakikada-sarj-olan-batarya

🚗Seat'ın Türkiye'de de en çok satan modeli olan Leon yeni yüzüyle satışa çıktı.

🚗Leon ilk etapta 130 beygirlik 1.5 TSE motor ve FR donanım seviyesiyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

http://www.autoajans.com/yenilenen-seat-leon-satista

🚗Porsche, Taycan 4S'in altında konumlandırılan yeni versiyonu Avrupa'da satışa sunuyor.

🚗485 km menzile sahip Taycan'ın baz modelinin Almanya fiyatı 83 bin euro.

http://www.autoajans.com/taycanin-en-ucuz-versiyonu-geliyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!