Auto Ajans

Haberler

ODD Yönetimi’nde üç isim değişti

ODD Yönetimi’nde üç isim değişti
Paylaş
Mart 18
13:59 2020

Türk otomotiv sektörünün 45 markasını çatısı altında barındıran Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) 34. Olağan Genel Kurulu, koronavirüs gölgesinde dün gerçekleştirildi. Koronavirüs önlemleri doğrultusunda ODD Genel Kurulu yalnızca mevzuat gereği katılımı zorunlu olan resmi temsilciler ile gerçekleştirildi. Toplantıya basın ve misafirler alınmadı. 34. Olağan Genel Kurulu toplantısı ile yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri seçildi. Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, ODD’de Başkanlığa devam ederken, Yönetim Kurulu’nda üç ismin değiştiği görüldü. Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç ile Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer yeni üyeler olurken, Bora Koçak (Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı), Özgür Yücetürk (Ford Otomotiv Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı) ve Şükrü Bekdikhan (Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı) ODD’nin yeni yönetiminde yer almadılar.  Yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

Ali Bilaloğlu (İcra Kurulu Başkanı – Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.)

Ali Haydar Bozkurt (CEO – Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.)

Altan Aytaç (FIAT Marka Direktörü – Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.)

Dr. Berk Çağdaş (Genel Müdür – Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş.)

Hakan Tiftik (İcra Kurulu Başkanı – Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş.)

İbrahim Anaç (Genel Müdür – Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş.)

Bülent Kılıçer (Genel Müdür Yardımcısı – Honda Türkiye A.Ş.)

Denetleme Kurulu da şu isimler yer aldı: Özgür Yücetür, Şükrü Bekdikhan ve Murat Berkel (Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü).

Yönetim Kurulu Yedekler: Halil Karagülle (Genel Müdür – Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş.), Zafer Başar (Genel Müdür – Yüce Auto Motorlu Araçlar Ticaret A.Ş.), Emre Doğueri (Türkiye, Kuzey Afrika (NAF) ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) Genel Müdürü – Nissan Otomotiv A.Ş.), Nihat Tuduk (CFO – Volvo Car Turkey Otomobil Ltd. Şti.), Tansu Giz (Genel Müdür Yardımcısı – Iveco Araç Sanayi ve Tic. A.Ş.).

Denetleme Kurulu Yedek: Nurkan Yurdakul (Genel Müdür – Mazda Motor Logistics Europe NV), Kağan Dağtekin (Otomotiv Grup Başkanı – Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş.), Alpagut Girgin (Genel Müdür – Opel Türkiye Otomotiv Ltd. Şti.)

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Elektrikli otomobil teknolojisinde batarya fiyatları ucuzlamaya başlarken, şarj süresinde de önemli gelişmeler yaşanıyor.

🚗İsrailli StoreDot, sadece 5 dakikada dolan batarya ürettiklerini açıkladı.

http://www.autoajans.com/5-dakikada-sarj-olan-batarya

🚗Seat'ın Türkiye'de de en çok satan modeli olan Leon yeni yüzüyle satışa çıktı.

🚗Leon ilk etapta 130 beygirlik 1.5 TSE motor ve FR donanım seviyesiyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

http://www.autoajans.com/yenilenen-seat-leon-satista

🚗Porsche, Taycan 4S'in altında konumlandırılan yeni versiyonu Avrupa'da satışa sunuyor.

🚗485 km menzile sahip Taycan'ın baz modelinin Almanya fiyatı 83 bin euro.

http://www.autoajans.com/taycanin-en-ucuz-versiyonu-geliyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!