Auto Ajans

Haberler

Opel Avrupa’ya Türkiye dopingi

Opel Avrupa’ya Türkiye dopingi
Paylaş
Kasım 11
11:40 2020

Türkiye otomotiv pazarının 2020’yi yaklaşık 800 bin adetler seviyesinde kapatması beklenirken, markaların önümüzdeki yıla ilişkin beklentileri ortaya çıkmaya başladı. Bu yıl yeni Corsa ile önemli çıkış yakalayan Opel Türkiye, 2021’de de pazar payını artırmayı hedefliyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, ilk 10 ayda satışlarını yüzde 120 artırarak, yüzde 4.7 pazar payına ulaştıklarını söyledi. Opel Türkiye’nin 2018’de yüzde 3.4, 2019’de yüzde 3.8 pazar payı elde ettiğini ekleyelim. Yenilenen Opel Insignia’nın online basın toplantısında soruları yanıtlayan Girgin, Opel’in Avrupa dışında yüzde 50 büyüdüğünü, Türkiye’nin de bu performansta öncü olduğunu kaydetti. Yılın son virajında Kasım-Aralık döneminde satışların 200 bin adedin altında kalmayacağını öngördüklerini ifade eden Girgin, 2020’nin 788 bin adetle kapanmasını beklediklerinin belirtti.

Opel Türkiye Genel Müdürü, 2021 yılı beklentilerini şöyle aktardı: “2021 yılının da benzer seviyede olmasını bekliyoruz. Otomobil yatırım aracı oldu. Pandemi nedeniyle toplu ulaşımdan uzak duranlar otomobile yöneldi. Benzer durum önümüzdeki yıl için de söz konusu. 2021’de pazar payımızı yüzde 6.6’ya yükselterek, 56 bin araç satmayı hedefliyoruz. Sadece yeni Corsa’dan satış hedefimiz 20 bin adet. Yeni Insignia’dan da 5 bin adet satarak, D segmentinde yüzde 10 pazar payı ile ilk 5’te olacağız. 2021’de en önemli yeniliğimiz yeni Opel Mokka olacak.”

1 ay bekleme süresi veriyor

Alpagut Girgin, otomotiv pazarının hareketli günler geçirmeye devam ettiğini, her markada yaşandığı gibi araç bulunurluğunda sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Corsa, Grandland X, Crossland X modellerinde 1 ayı aşkın sıra var” diye konuştu. Girgin, 2021 yılında tedarik sorununun ortadan kalkacağını, tüm planlamaları doğru yönde yaptıklarını sözlerine ekledi.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili MakalelerTWITTER

🚘Red Bull Racing Formula 1 takımı, 1.100 beygirden fazla güce sahip hiper otomobil için kolları sıvadı.

🚘Sadece 50 adet üretilecek RB17'nin fiyatı vergiler hariç 5 milyon sterlin olacak.
http://www.autoajans.com/5-milyon-sterline-red-bull-hiper-otomobil

⚡️VW, ilk elektrikli sedan model ID. Aero ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

⚡️2023'te yola çıkacak ID. Aero, 620 km menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/passatin-yerine-gececek-elektrikli

📌Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, hibrit soranların sayısının son 3 ayda hiç olmadığı kadar arttığını söyledi.

📌Ancak araç tedariğinde sıkıntının sürdüğünü, modeline göre 2-4 ay sonrasına gün verebildiklerini kaydetti.
http://www.autoajans.com/hic-bu-kadar-hibrit-arac-soran-olmamisti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!