Auto Ajans

Haberler

Opel’in ‘Şimşek’i elektriklendi

Opel’in ‘Şimşek’i elektriklendi
Paylaş
Haziran 26
15:59 2023

Opel, 2024’te yeni modellerinde kullanacağı ikonik ‘Şimşek’ logosunu tanıttı. Yeni logo, ‘Opel Compass’ın merkezi ögesini oluşturmaya devam edecek. Yeni logo, Opel Vizör marka yüzünün merkezinde de yer almaya devam edecek. Şimşek, elektrikle yakından ilişkili ve Opel’in elektrikli mobilite çağına yaklaşımını simgeleyen bir logoya dönüştü.

Yeni logoyu değerlendiren Opel CEO’su Florian Huettl, “Yeni Şimşek logomuz artık hiç olmadığı kadar markamızla özdeşleşiyor. Sadece yeniliğin ve mobilitenin geniş kitlelerle buluşmasına olan bağlılığımızı sembolize etmekle kalmıyor, aynı zamanda 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma taahhüdümüzün de altını çiziyor. Bu yıl ürün yelpazemizde 15 adet elektrikli modelimiz yer alacak” dedi. Huettl, yeni logonun IAA Münih Mobilite Otomotiv Fuarı’nda ilk kez gösterileceğini ekledi. Alman marka, önümüzdeki yıllarda ürün gamında kademeli olarak yeni ‘Şimşek’ logosunu kullanıma sunacak. Yeni görünüme sahip ilk seri üretim araçlar 2024 yılında yollara çıkacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!