Auto Ajans

Haberler

Örtüsünü Mart’ta kaldıracak

Örtüsünü Mart’ta kaldıracak
Paylaş
Ocak 09
10:38 2022

VW CEO’su Herbert Diess, Twitter’dan merakla beklenen elektrikli ID Buzz modelinin örtüsünü 9 Mart’ta kaldıracaklarını açıkladı. Efsanevi microbus’ın günümüze uyarlanmış hali olan ID Buzz, tam elektrikli olarak Avrupa ve ABD’de satışa sunulacak. Prototip testleri yapılırken Almanya’da görülen araç, birçok farklı konseptin gösterilmesinin ardından nihayet üretime girecek.

İkonik model ABD’de 2023 sonu- 2024 yılı başında üç sıra koltuğa sahip olarak satışa sunulacak. İki sıralı koltuğa sahip versiyon Avrupa’da satılacak. Bununla birlikte model otonoma hazır olarak pazara sunulacak ve 2025’te otonom sistemin belirli yerlerde kullanılması bekleniyor. Retro bir tarzla gelecek ID Buzz, aynı zamanda VW ID.3 ve ID.4 modellerinden de tasarım unsurları taşıyacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!