Auto Ajans

Haberler

Örtüsünü Mart’ta kaldıracak

Örtüsünü Mart’ta kaldıracak
Paylaş
Ocak 09
10:38 2022

VW CEO’su Herbert Diess, Twitter’dan merakla beklenen elektrikli ID Buzz modelinin örtüsünü 9 Mart’ta kaldıracaklarını açıkladı. Efsanevi microbus’ın günümüze uyarlanmış hali olan ID Buzz, tam elektrikli olarak Avrupa ve ABD’de satışa sunulacak. Prototip testleri yapılırken Almanya’da görülen araç, birçok farklı konseptin gösterilmesinin ardından nihayet üretime girecek.

İkonik model ABD’de 2023 sonu- 2024 yılı başında üç sıra koltuğa sahip olarak satışa sunulacak. İki sıralı koltuğa sahip versiyon Avrupa’da satılacak. Bununla birlikte model otonoma hazır olarak pazara sunulacak ve 2025’te otonom sistemin belirli yerlerde kullanılması bekleniyor. Retro bir tarzla gelecek ID Buzz, aynı zamanda VW ID.3 ve ID.4 modellerinden de tasarım unsurları taşıyacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!