Auto Ajans

Haberler

Otokar’a yeni Genel Müdür

Otokar’a yeni Genel Müdür
Paylaş
Şubat 19
14:32 2024

Koç Holding’in otomotiv şirketlerinde üst düzey değişiklik yaşandı. 2019’dan bu yana Türk Traktör’ün Genel Müdürü olan Aykut Özüner, Otokar’ın başına geçiyor. Özüner, 1 Nisan 2024’ten itibaren emekli olacak Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç’ün yerine geçecek. Türk Traktör’ün yeni Şirket Lideri Matthieu Jean-Marie Bernard Séjourné olacak. Türk Traktör ve Otokar, değişimlerle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yaptılar. Türk Traktör’un açıklaması şöyle: “Şirket Lideri Aykut Özüner, Koç Holding Grubu’nda başka bir göreve atanması sebebiyle, 31.03.2024 tarihi itibarıyla TürkTraktör Şirket Liderliği görevinden ayrılacak olup Aykut Özüner’in yerine 01.04.2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Matthieu Jean-Marie Bernard Séjourné’nin Şirket Lideri olarak atanmasına karar verilmiştir.” Otokar üst düzey yönetici değişimiyle ilgili olarak KAP’a şu bilgileri verdi: “Şirketimizde 1985 yılından bu yana görev yapmakta olan, Genel Müdür Serdar Görgüç 31.03.2024 tarihi itibarıyla, emeklilik sebebi ile şirketimizdeki genel müdürlük görevinden ayrılacak olup, yönetim kurulu üyeliği devam edecektir. Ahmet Serdar Görgüç’ün emekliliği nedeniyle boşalan Genel Müdürlük görevine 01.04.2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Aykut Özüner atanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1991’de mezun olan Aykut Özüner, 1995’te aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Özüner iş yaşamına 1992 yılında Koç Holding İkmal Koordinasyon Grubu’nda başladı. 1993 yılında Ford Otomotiv A.Ş.’ye katılan Özüner, uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2004-2010 yılları arasında Pazarlama, Satış Genel Müdür Yardımcısı, 2010-2014 yılları arasında da Pazarlama, Satış & Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı olarak Ford Otomotiv’de görev aldı. Aykut Özüner, 2014 yılında Satınalma hizmetleri sunan Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş’ye Genel Müdür oldu ve 2018 yılının sonuna kadar görevine devam etti. Özüner, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle de Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atandı. Özüner ayrıca Otomotiv Sanayicileri Derneği ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası yönetim kurulu üyesi, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği üyesi ve Ankara Sanayi Odası meclis üyesi olarak görev alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!